صبح زاگرس
دانا
1. بهمن 1396 - 14:24
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، طرح توانمند سازی زنان خانواده های حاشیه نشین شهرهای استان اجراء می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، سیدمحمدکاظم نظری در نشست هماهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی استان، افزود: پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی از تاکیدات مقام معظم رهبری و اولویت دولت تدبیر وامید است، اما دولت با همه محدودیت های منابع مالی به این مسئله توجه جدی دارد.
وی تصریح کرد: فقط برای آموزش های لازم جهت توانمند سازی زنان خانواده های حاشیه نشین در شهرهای استان دولت مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.
نظری تاکید کرد: دستگاه های اجرائی بخصوص جهاد کشاورزی، صنعت معدن و تجارت، صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی طرح های خود اشتغالی جدید که به خوبی از آن استقبال شود و تولیدات آن بازار کار داشته باشد را به سازمان فنی و حرفه ای استان برای انجام آموزش ها معرفی کنند.
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه، امور اجتماعی استانداری، امور بانوان و خانواده استانداری و در شهرستان ها فرمانداری ها نظارت کامل بر این طرح دارند، افزود: انتظار می رود که شهرداری ها، سمن ها و تشکل های مردم نهاد در این خصوص همکاری لازم را با دستگاه های متولی داشته باشند. 
به گفته نظری، این طرح فرصت استثنائی است و به عنوان پایلویت در پنج استان کشور اجرا می شود که یکی از آنها کهگیلویه وبویراحمد می باشد.
وی یادآور شد: برنامه زمانبندی شده این طرح به زودی ارائه می شود و در این رابطه آمار حاشیه نشینی اطراف شهرها در اختیار سازمان فنی و حرفه ای  برای انجام آموزش در رشته های نو ومورد نیاز آن هم توسط مربیان با تجربه وجدید قرار می گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری تاکید کرد: زنان بی سرپرست و بد سرپرست که متقاضی آموزش های لازم می باشند هم می توانند در این طرح مشارکت داشته باشند.
مدیرکل اموراجتماعی استانداری هم به اهمیت این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح که ویژه زنان در سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه نشینان بخصوص شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت است، می تواند درکنترل آسیب های اجتماعی و توانمندسازی آنها موثر باشد.
حجت الاسلام میرمحمدی با بیان اینکه، در یاسوج بیش از 60 هزار نفر در سکونت گاه های غیررسمی ساکن هستند، بیان کرد: فنی و حرفه ای باید  اقدام به آموزش هائی نماید که منجر به شغل شده و تولیدات آنها به لحاظ عرضه و تقاضا مشکلی نداشته باشد.
وی تاکید کرد: مشکلات بیکاری، اعتیاد، طلاق، عفاف و حجاب  بخصوص در مناطق بحرانی  را دولت با جدیت دنبال می کند و همه دستگاه های اجرائی و مرتبط برای پیشگیری، کنترل و کاهش آنها باید همکاری لازم را داشته باشند.
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب