صبح زاگرس
دانا
30. دى 1396 - 15:13
مدیرمرکز ام .آر .آی کوثر یاسوج گفت: بی هوش کردن در برخی از ام آر.آی ها ریسک بالایی دارد و هیچ پزشکی حاضر نیست این ریسک را با 50 هزار تومان انجام بپذیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، برخی از مخاطبان در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری از هزینه زیاد ام . آر .آی  همراه با بی هوشی در یاسوج گلایه مند بودند و خواستار پیگیری این موضوع هستند.

برخی از ام . آر .آی های بدون بی هوشی که در این استان و در مرکز ام ار ای یاسوج انجام می شود با تعرفه دولتی است که هزینه آن 40 تا 50 هزار تومان است اما  ام . آر .آی که نیاز به بی هوشی دارند با هزینه های زیادی انجام می شود که در این خصوص با رییس مرکز ام.  آر. آر کوثر یاسوج صحبت کردیم.

مجید مدحتی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: می توانیم تعرفه دولتی و یا تعرفه خصوصی لحاظ کنیم در حالی که  ام . آر .آی هایی که در سایر استان ها با مبالغ 300 یا 400 هزار تومان انجام می شود را با قیمت خیلی کمتر یعنی 40 هزار تومان انجام می دهیم.

وی بیان کرد: اینکه در ام ار ای های همراه بی هوشی 400 هزار تومان هزینه دریافت می شود به دلیل این است که پزشک بی هوشی از خارج از مجموعه در این مرکز با ما همکاری می کند و دست ما نیست که هزینه آن را کم یا زیاد کنیم و هزینه دست خود این پزشکان است و تعرفه خصوصی خودش را از بیماران اخذ می کند.

مدیر تنها مرکز MRI  کوثر یاسوج  مرکز کهگیلویه و بویراحمد افزود: بی هوشی را خیلی از استان های همجوار انجام نمی دهند چرا که ریسک بالایی دارد و افرادی که بی هوش می شوند اکثرا از کودکان هستند و خطر بی هوشی را خود به به خود بالا می برد که پزشکان بی هوشی نیز حاضر نیستند این کار را با مبالغ کم انجام دهند.

وی گفت: پزشک بی هوشی مدعی است که نمی توانم ریسک بی هوش کردن یک کودک را با 50 هزار تومان بپذیرم به همین دلیل از تعرفه خصوصی استفاده می کنند که با توجه به قیمت داروی بی هوشی 400 یا 500 هزار تومان می شود.

مدحتی تصریح کرد: هفته گذشته در این خصوص جلسه ای با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد و قرار بر این است که متخصص بی هوشی دو هفته ای یک بار به مرکز ام ار ای یاسوج بیایند و ام ار ای های همراه با بی هوشی را انجام دهند که هزینه بیمار نیز تا اندازه ای کم شود.

وی گفت: خود داروی بی هوشی نیز قیمت بالایی دارد که یکی از دلایل این هزینه نیز همین قیمت بالای داروی بی هوشی است که اگر دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی های لازم را انجام دهد و این کار محقق شود هزینه برای بیماران تا اندازه ای کاهش پیدا می کند.

رییس مرکز ام . آر .آی  کوثر یاسوج گفت: ما برای اینکه پزشک بی هوشی این خدمت را به مردم ارایه دهد هر مبلغی که دریافت می کردیم را به این پزشک تحویل می دادیم قرار شده این مشکل بر طرف شود و از بهمن ماه این موضوع عملیاتی شود و دو هفته ای یک پزشک با دارو تامین کنند و این مردم نیز رضایت داشته باشند.

مدحتی  ادامه  داد: مبلغی که متخصص بی هوشی دریافت می کند با توجه به زمان و مقدار موادی که استفاده می کند متفاوت است بی هوش کردن یک کودک در سن رشد  ریسک بالایی دارد مهم انجام شدن این کار است ما داریم تلاش می کنیم این خدمت در یاسوج ارایه شود.

وی گفت: اگر این خدمت در سایر استان ها مثلا شیراز انجام شود توسط بخش خصوصی انجام می شود که با هزینه بسیار بالاتری نیز انجام می دهند مهم این است که بتوانیم پزشکان را قانع کنیم که چنین کاری را انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب