صبح زاگرس
دانا
28. دى 1396 - 9:32
شهدای کهگیلویه و بویراحمدی که در دامان پد رو مادر دینی و مذهبی تربیت یافتتند و در چنین روزی یعنی 28 دی ماه شهید شیرین شهادت را نوشیدند.

،شهدایی که در دامان مادران عشایر این دیار تربیت یافتند ودر هشت سال دفاع مقدس و جنگ علیه باطل  در 28 دی ماه به شهادت رسیدند شهدایی که برای دفاع از نظام جان بر کف به سمت میدان نبرد رفتند.

شهید موسی الوندکیش
 
زندگینامه شهید موسی الوندکیش معاون گروهان مقداددر سال 1344 در خانه  ای مستضعف بدنیا آمد ودورن کودکی را در زجر زحمت سپری وسپس راهی مدرسه و پس از طی دوره ابتدایی در زادگاهش روستای بنستان جلیل به یاسوج جبهه ادامه درس عزیمت وبعد از چند سال درس ازسال 62 با قدم گذاشتن به  میدانهای جنگ باب جدیدی رادر زندگی خود باز کرد.
 
وصیت نامه شهید:
بسم الله الرحمن الرحیم ولا تحسبن الذین قتلوفى سبیل الله‌امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون «قرآن کریم »گمان نکنید آنهائیکه در راه خدا کشته میشوند،مرده اند بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارخویش روزى میخورند اى خدا :میدانى که سخن گفتن با تو مشکل است. در حالتى با تو سخن میگویم که اشک شوق  می ریزم.
 
شهید کریم انصاری:
شهید کریم انصاری در تاریخ 10 شهریور ماه سال 51 متولد  و در جنگ نا برابر هشت سال دفاع مقدس در چنین روزی یعنی 28 دی ماه به شهادت رسیدد
 
وی پس ار دوران کودکی تا سال سوم راهنمایی ادامه تحصیل داد.به علت عشق و علاقه فراوانی که به نظام و انقلاب داشت با شروع جنگ تحمیلی در پشت جبهه شروع به فعالیت کرد و زمانی نیز لبیک گویان به ندای رهبر راهی جبهه ندای راهی جبهه ها گردید و درعملیت بیت المقدس 2 به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
 
شهید محمد جعفر ذکاوت
پزندگی نامه شهید محمد جعفر ذکاوت شهید محمد جعفر ذکاوت فرزند ظریف در سال1339 در عشایر جلیل از توابع بویراحمد در یک خانواده مذهبی و مستضعف که انواع محرومیتها و ستمها را با گوشت و پوست خود لمس کرده بودند متولد شد.کوچکی را در دامان پسرمهرمادر و بازوان پر تلاش پدر طی کرد.
این شهید در تاریخ 9 دی ماه سال 34 متولد شد و در 28 دی ماه  65 به شهادت رسید.
 
شهید داریوش رسا:
زندگی نامه او در روستای بهون دیده به جهان گشود و تربیت و اخلاق اسلامی را در خانواده متعهد و متدین  فرا گرفت.تحصیلات ابتدایی را در روستا گذراند. و تحصیل را تا دوم راهنمایی ادامه داد.وی  با توحه به علاقه و اعتقادی که به مبانی اسلام و جمهوری اسلمی داشت سرانجام پس از گذراندن دوره آموزشی در تاریخ 28 دی سال 66 به شهادت رسید.
 
شهید محمدزکی آبرود
 
شهید در سال 1331 در روستای بک در حوزه دروهان چشم به جهان گشود.وی دوره سربازی اش را در پاسگاه فاطمی زاده پاتاوه به خدمت مشغول شد.چندین بار به جبهه اعزام شد و سرانجام در هورالعظیم به شهادت رسید.
 
پیام شهید:به خدا که از اویم، هستیم ، برای اوست و رفتنم برای اوست و بازگشتم به سوی اوست .زمان امام حسین(ع) است و ایام عاشورا .شما پیوسته در  راه اعتلای اسلام عزیز کوشا باشید و فرمانهای امام را با جان و دل عم کنید.خواهران عزیزم!زینب گونه پیام شهیدان راه خدا را به گوش جهانیان برسانید.
 
شهید سید یزدان بازیار
 من المؤمنین رجال صدقوا ماعاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا برخی از مؤمنان بزرگمردانی هستند که به عهدی که با خدا بستند کاملاً وفا کردند تا به راه خدا شهید شدند و برخی به انتظار فیض شهادت مقاومت کرده اند.
 
وصیت نامه شهید یزدان بازیار:
الذین آمنوا بالله و روسله اولئک هم الصدیقون والشهدا عند ربهم لهم اجرهم و نورهم والذین کفروا ذبوا بایاتنا اولئک اصحاب الحجیم . و کسانیکه بخدا و رسولش ایمان آوردند نه آنها به حقیقت راستگویان عالمند و برایشان نزد خدا اجر شهیدان است . پاداش اعمال و نور ایمانشان را در بهشت می بینند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب