صبح زاگرس
دانا
27. دى 1396 - 17:43
آذر صفایی نیا در جمع زنان دهستان زیلایی اظهار داشت: طرح ارتقای توانمندسازی زنان روستایی در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با هدف اشتغال زایی در دهستان زیلایی اجرا می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه میزان ماندگاری در روستاهای استان کاهش یافته است، عنوان کرد: ارتقا و توسعه روستا‌ها و فراهم کردن زمینه ماندگاری و نیز مهاجرت معکوس روستاییان از شهر‌ها بسیار حائز اهمیت است. 

وی با اشاره به اینکه زنان بیش از ۵۰ درصد جامعه روستایی استان را تشکیل می‌دهند، بیان کرد: تلاش می‌کنیم نقش زنان در توسعه روستا‌ها دیده شود. 

صفایی نیا با اشاره به بخشی از مشکلات زنان جوامع روستایی، گفت: ازدواج زود هنگام دختران کم سن و سال و بازماندگی آن‌ها از تحصیل مهم‌ترین مشکلات دختران جوامع روستایی است. 

وی گفت: باتوجه به پیگیری‌های انجام شده مشاور با آموزش و پرورش مقرر شد مرکز مشاور خانواده سیار در مدارس دهستان زیلایی راه اندازی شود. 

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: صنایع دستی تولیدات بومی است که با سرمایه اندک زمینه اشتغال ارزان قیمت زنان جوامع روستایی را فراهم می‌کند که میراث فرهنگی نسبت به خریداری تولیدات بومی زنان این منطقه متعهد شده است. 

وی بر توسعه و تقویت مشارکت اجتماعی زنان در جامعه تاکید کرد و گفت: سمن‌های تخصصی در حوزه بانوان باید از ظرفیت‌های خود در راستای توانمندی زنان استفاده کنند. 

صفایی نیا تصریح کرد: ارتقا سواد سلامت دختران و زنان جامعه روستایی و به ویژه دهستان زیلایی با تکیه بر مسائل آموزشی در دستور کار حوزه اموربانوان و خانواده استانداری قرار دارد. 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب