صبح زاگرس
دانا
8. دى 1396 - 15:08
چند روز پیش شب یلدا که خیلی از ما در جشن‌های میلیونی خود به یاد مادرانی که در خانه سالمندان، ثانیه‌ها را برای صبح شدن می‌شماردند، نبودیم به همت یک دختر جوان که در مکتبی بزرگ شد که احترام به والدین را خوب یاد گرفته بود، جشنی ساده اما بزرگ برای خانه سالمندان آرامش برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،، سیده اسما محمدپور، کارمند سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که داوطلبانه از طرف خانه سالمندان آرامش در بین همکارانش کمک‌های مالی را دریافت می‌کند، شب یلدا به اتفاق کسانی که با او همکاری داشتند، در کنار مادرانی بود که آرزوی دیدن فرزندان خود را دارند.

این جشن ساده و کوچک که برای آن مادران منتظر، بزرگ‌ترین جشنی بود که تا حال دیده بودند، با دعوت از موسسه یک سال آرامش و نهضت سبز زاگرس و حمایت‌های مالی و معنوی آن‌ها برگزار شد تا شبی به یادماندنی و شاد برای خانه سالمندان یاسوج رقم بزند.

میهمان این برنامه، دکتر مسعود احمدی از موسسه یک سال آرامش به همراه آقای مسعود روپوش بوده که با اجرای زنده موسیقی آقای علی یکتا و استاد لاهوتی و با همکاری  مسعود آقایی و حامد فرجیان به شکل بسیار خوبی برگزار شد.

مهمانان این برنامه وعده دادند تا در زمینه‌های مختلف پزشکی و روانشناسی همکاران و دوستان خود را به این خانه سالمندان دعوت کنند تا بتوان خدمات بهتری به مادران نگه‌داری شده در آن ارائه داد.

اسما محمدپور، مجری این برنامه که علاقه‌ای به پوشش رسانه‌ای این برنامه نداشت صرفا با این استدلال راضی شد که این اقدام می‌تواند تلنگری باشد برای کسانی که مادرانشان را در این خانه سالمندان تنها می‌گذارند و آنهایی که دستشان به جیبشان می‌رسد اما به فکر کمک به این مادران مهربان و منتظر نیفتادند.

او گفت که باید حمایت از سالمندان را به امری ملی در کشور تبدیل کنیم و این فقط با فرهنگ‌سازی ممکن است.

خانم محمدپور از همه همکارانش در سازمان جهاد کشاورزی که با بیشترین مشکلات مالی همت کردند و بانی این جشن خداپسندانه شدند، قدردانی کرد و گفت: به کمک دیگر موسسه‌های مردم نهاد بنا داریم این گونه اقدامات را ادامه دهیم.

این جشن در خانه سالمندان یاسوج، مادران منتظر این خانه را شاد کرد تا این جشن ساده و کوچک، خاطره‌ای بزرگ و ماندگار را برای آنان رقم بزند.

 

 

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب