صبح زاگرس
دانا
28. آذر 1396 - 15:22
همایش نقش دانشگاه در کاهش آسیب های اجتماعی که قرار بود به حضور سه استان انجام شود گویا تنها شیراز در آن شرکت کرد و بقیه تمایلی به حضور در این همایش نداشتند.

به نقل از ایل بانو، همایش نقش دانشگاه در کاهش آسیب های اجتماعی با حاشیه های جالبی همراه بود از جمله اینکه در دقایق اولیه همایش سالن پر بود از دانشجویان و هنرجویان دختر و پسر که برخی از آنها نیز ایستاده بودند البته بگذریم که در برخی از صحبت هایشان شنیدیم که به آنها گفته بودند حضورتان اجباری است.

 

گویا نقش دانشگاه در کاهش آسیب های اجتماعی در همایش زیاد جدی گرفته نشد و بیشتر شبیه به یک جشن بود گروه موسیقی سنتی در این همایش  با چهار موسیقی مختلف دانشجویان را سرگرم کردند که با دست و جیغ کشیدن همراه بود و گویا این همایش رابطه ای با آسیب های اجتماعی نداشت.

 

سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی پر از دانشجویان بود و دبیر همایش به عنوان سخنران اول حضور سه نفر از معاونان دانشگاه شیراز را خیرمقدم گفت و بحث آسیب های اجتماعی را اینگونه آغاز کرد.

 

فرازنه آرامش به عنوان دبیر همایش و رییس دانشکده فنی و حرفه ای دخترانه یاسوج گفت: اعتیاد جدید ترین چالش همه دولت هاست و کشور ما نیز مقداری وضعیت خطرناک تر است باید گفت که سالانه پنج هزار نفر در این راه کشته می شوند و هفتاد درصد پرونده ها مربوط به مواد مخدر است و این یعنی زنگ خطر به صدا درامده است.

 

وی بیان کرد: دوازده هزار فرد مبتلا به اعتیاد در استان داریم فراوانی این آسیب در بین دانشجویان بیش از دو درصد است و بین دانشجویان فنی و حرفه ای نیز بیشتر دیده می شود اما یک دستگاه به تنهایی نمی تواند از این معضل جلوگیری کند یک هم افزایی و همکاری میان دستگاه ها لازم است و ما را در رسیدن به هدف که درمان جامعه است موفق می کند.

 

آرامش گفت: اموزشکده فنی و حرفه ای دختران یاسوج بر اساس تفاهم نامه داوطلب شد چنبن همایشی را برگزار کند و ارتقای دانسته های دانشجویان و اساتید یکی از اهداف همایش است حساسیت سازی در جامعه،صیانت از نیروی انسانی تحصیل کرده از اهداف دیگر این همایش است که 20 مقاله به دبیرخانه تحویل داده شده که از دو مقاله تجلیل می شود.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب