صبح زاگرس
دانا
4. آذر 1396 - 10:41
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان دراین خصوص گفت: متهمی که 6 اصله درخت بلوط را آتش و کت زده بود به کاشت 20 اصله درخت جنگلی در محل وقوع جرم محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،سید اسدالله هاشمی در نخستین هفته از آذرماه 96 با اعلام این خبر گفت: یکی از کشاورزان شهرستان دنا بخش پاتاوه 6 اصله درخت بلوط را در منطقه حفاظت شده دنا آتش و کت زده بود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه این متهم 5 اصله از این درخت ها را آتش و یک اصله دیگر را کت زده بود گفت: برای متهم پرونده ای تشکیل و به همراه مستندات به مراجع قضایی شهرستان دنا ارسال شد.

هاشمی ضمن تشکر از دیدگاه خوب و قابل تقدیر زیست محیطی رئیس شعبه اول دادگاه کیفری 2 شهرستان دنا افزود: پس از پایان رسیدگی در مراجع قضایی محکوم علیه به کاشت و آبیاری 20 اصله درخت جنگلی و یا گونه های مرتعی در محدوده نیم هکتاری محل وقوع جرم و یا در محل دیگر به تشخیص شاکی محکوم شد.

وی اظهار داشت : متهم مکلف شده است  پس از کاشت , به مدت 2 سال آبیاری و محافظت از این درخت ها را بطور مستمر انجام دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان افزود: در راستای نظارت بر اجرای این حکم مامورین محیط زیست نیز مکلف شدند نحوه اجرای حکم و نگهداری از این درخت ها را در 2 سال طی صورتجلسه ای به اجرای احکام کیفری گزارش دهند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب