صبح زاگرس
دانا
25. آبان 1396 - 13:26
شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس کمیسیون اشتغال مجلس و نمایندگان استان و استاندار در استانداری برگزار شد که حواشی بسیار جالبی داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،شورای اشتغال استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس کمیسیون اشتغال مجلس و نمایندگان استان و استاندار در استانداری برگزار شد که حواشی بسیار جالبی داشت.

در ابتدای این جلسه مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان به آخرین نرخ بیکاری در استان اشاره داشت و افزود: این آمار در فصل بهار به حدود ۱۲ درصد رسید که کاهش پیدا کرده است.

صابر مظاهری با بیان اینکه در استان  سه هزار و 200 تعاونی وجود دارد، اظهار کرد: در سال ۹۶ تاکنون ۴۳۰ تعاونی با کیفیت در استان با اشتغالزایی ۳ هزار و ۸۶۱ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: تسهیلات مشاغل خانگی در استان ۱۰میلیارد تومان بوده که افراد را به بانک ها معرفی می کنیم.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: تاکنون ۶ هزار و ۷۹۶ نفر در طرح کارورزی ثبت نام کردند که طبق پالایش انجام شده بیش از ۲ هزار نفر شرایط لازم را دارند .

بالاترین مراجعه کنندگان به مسولان و نمایندگان افراد جویای کار هستند

همچنین نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه امارهایی که در کشور ارائه می شود اماری بوده که در چارچوب مسایل فنی تهیه شده است، گفت: نمی توان گفت این آمار قطعی بوده و در مورد امار استان نیز همین موضوع وجود دارد.

غلام محمد زارعی تاکید کرد: برخی نیز هستند که هنوز به مراکز کاریابی مراجعه نکرده اند پس به واقع امار بیکاری در استان رقم بالاتری است.

وی با بیان اینکه این استان ظرفیت را دارد که یک استان پیشرو در رفع بیکاری باشد، گفت: پیشنهاد من این است که دولت این استان را به عنوان یک استان پایلوت در کشور انتخاب کنند چرا که این استان ظرفیت های لازم و زیرساخت لازم را دارد.

ایجاد اشتغال مهم و حفظ ان مهمتر است

نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا افزود: در استان واحد هایی وجود دارد که با ظرفیت زیر ۵۰ درصد کار می کنند که یا غیرفعال شده اند و ما باید ضریب اطمینان را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در استان بالاترین مراجعه کنندگان به مسولان و نمایندگان افراد جویای کار هستند، یادآور شد: باید تصمیمی بگیریم که این آمار کاهش پیدا کند و با توجه به فارغ التحصیلان دانشگاه این آمار بیکاری در حال افزایش است.

زارعی اضافه کرد: در این استان طرح های مختلغی از جمله صنایع دستی می توانند موفق باشند که می تواتد پایلوت باشد.
 

این درصد ها کیلویی است ما آمار درستی از بیکاری نداریم

همچنین نماینه شهرستانهای کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه باید پرسید چرا وضعیت استان در بیکاری اینگونه است، گفت: چرا این همه حرف قشنگ می زنیم مصوبات خوبی هم داریم و پاورپوینت های خوبی ارایه می دهیم اما چرا وضعیت اینگونه است.

عدل هاشمی پور با اشاره به اینکه این آمارها باید به روز شوند، افزود: این درصد ها کیلویی است ما آمار درستی از بیکاری نداریم باید فکری اساسی کنیم.

وی یادآور شد: تاکنون چند مصوبه در همین سالن تصویب شده که باید ببینیم تا چه اندازه مصوبات گذشته عملیاتی شده اند.

هاشمی پور عنوان کرد: خودمان را فریب ندهیم فقط به گزارش های کتبی اکتفا نکنیم یک کارگروه عملیاتی برای بحث اشتغال طراحی کنیم

وی اضافه کرد: تا پایان سال چند ماه دیگر بیشتر نمانده مگر اینکه معحزه شود که در این چند ماه بخواهیم برای اشتغال کاری کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب