صبح زاگرس
دانا
22. آبان 1396 - 9:40
متخصص رادیولوژی فک و صورت و رئیس کارگروه پزشکان و شورای مشارکت های بانوان خیرسلامت استان با اشاره به ضرورت آگاه سازی دانش آموزان از بیماری دیابت گفت : دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین دانش اموزان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،، شورای مشارکت بانون خیرسلامت مجمع خیرین سلامت استان با همکاری معاونت درمان علوم پزشکی استان  و کانون فرهنگی تربیتی دخترانه  فاطمیه (س) یاسوج به مناسبت دیابت و با حضور تعدادی ازکارشناسان این معاونت در تعدادی از مدارس شهر یاسوج  جلسه  آموزشی توجیهی خطرات هپاتیت و مشکلات ان  با حضور دانش اموزان برگزار کرد.

 افشین رییس امور درمان بیماریها در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و کارشناس ارائه دهنده این جلسه اموزشی در حاشیه برگزاری این جلسات توجیهی و آموزشی گقت : در حال حاضر اغلب دانش آموزان مدارس از الگوی نادرست تغذیه رنج می برند و این الگو سبب بروز اضافه وزن، چاقی و بسیاری از بیماری های مرتبط با آن نظیر دیابت شده است.

وی گفت : برای اصلاح تغذیه دانش‌آموزان لزوم ایجاد پایگاه‌های تغذیه سالم در مدارس امری ضروری است که  شایسته هست در این پایگاه‌ها علاوه بر مواد غذایی سالم، آموزش تغذیه سالم حتی به‌صورت یک پوستر ارائه شود.

 

دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین دانش اموزان

رقیه پناهی متخصص رادیولوژی فک و صورت و عضو هییت علمی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس کارگروه پزشکان و شورای مشارکت های بانوان خیرسلامت استان با اشاره به ضرورت آگاه سازی دانش آموزان از بیماری دیابت  گفت : دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین دانش اموزان است که مراقبت صحیح و مناسب از این دانش آموزان با همکاری کودک، خانواده و پرسنل مدرسه ضرورت دارد.

وی گفت: دانش آموز دیابتی می‌تواند تمام فعالیت‌های مدرسه را مثل سایر دانش آموزان انجام دهد، این دانش آموزان نباید به دلیل بیماری از تحصیل در مدارس محروم شوند و یا مورد ترحم قرار بگیرند  برای دستیابی به این شرایط دانش آموز باید در ساعات حضور در مدرسه از حمایت بزرگسالان آگاه از بیماری دیابت که از پرسنل مدرسه هستند برخوردار شود.

شورای مشارکت بانوان موثر ترین مبنع تربیتی و آموزشی

زینب قربانی رئیس شورای مشارکت بانوان خیرسلامت مجمع خیرین سلامت استان و  مدیر کانون فرهنگی تربیتی فاطمیه یاسوج گفت : در جهت اجرای فعالیت های اموزشی و اجتماعی شورای مشارکت بانوان و وجود کانون های فرهنگی وتربیتی  به عنوان غنی ترین سرمایه سخت افزاری معاونت پرورشی وفرهنگی می توان با مشارکت لازم ، منبعی مولد وموثردر حوزه تاثیرگذاری تربیتی و آموزشی تبدیل در جامعه بوجود آید.
وی توجه  به لزوم ارتباط شورای مشارکت بانوان خیرسلامت با روابط عمومی سازمان ها ونهادهای مختلف ،جهت پیش برد اهداف از پیش تعیین شده را امری ضروری دانست و گفت : با تعامل و برنامه ریزی با دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان و آگاه سازی دانش آموزان با دیابت و عوارض و راههای پیشگیری از این بیماری جلسه توجیهی  و اموزشی با همکاری تعدادی از مدیران و مربیان مدارس دخترانه و مشارکت فعال  معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب