صبح زاگرس
دانا
10. آبان 1396 - 13:24
مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: رسانه ای شدن دختران محروم زیلایی موج جدیدی از محرومیت را در این استان به نمایش گذاشت که امیدوارم با توجه ویژه ای که به این منطقه شده بتوان نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانودکتر فاطمه اشرفی در نشست کارگروه تخصصی بانوان وخانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد افزود: در باز دید از منطقه زیلایی موردی که بسیار مشهود بود، موضوع مشکلات زیرساختی بخصوص زیرساخت جاده ای بوده بطوریکه در زمستان هرگونه ارتباط و خدمات رسانی به آن قطع می شود.

اشرفی با اشاره با اینکه محرومیت مناطق روستایی بیشترین آسیب را روی زنان خانوار می گذارد اظهار کرد: این موضوع می تواند در آینده نزدیک از لحاظ سلامت وبهداشت مشکلات جدی ایجاد کند.
 
اشرفی در ادامه سخنان خود افزود: کاهش نابرابری های اقتصادی و فرهنگی در شهر و روستا بین زنان و مردان در سنین مختلف موضوعی است که باید با تلاش همه دستگاه ها به آن دست یافت.
 
وی اظهار کرد: موضوع کودکان بازمانده از تحصیل و شکاف آموزشی بین دختران و پسران معضل جدی و مانع پیشرفت و محرومیت زدایی در روستا هاست.
 
مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: عدم توجه به آموزش دختران به یک تحدید در جامعه مبدل شده است که نیاز به سرمایه گزاری جدی دارد.
 
وی خاطرنشان کرد:چگونه می توان قبول کرد که دانش آموزان یک مدرسه کوچک در زیلایی، پنجره کلاس خود را به دلیل نداشتن شیشه با پلاستیک مسدود کننده که از سرما در امان باشند؟ آیا این ضعف مدیرت است یا کمبود بودجه؟
 
اشرفی با اشاره به افزایش هم افزایی در زمینه زنان روستایی افزود: بانک ها برای در اختیار گذاشتن تسهیلات و وام های خرد، دست انداز ایجاد می کند.
 
وی گفت آیا نباید به روستاییان و هم شهرهای خود که وفایی به عهد از خصیصه های آنهاست اعتماد کرد و شرایط اخذ وام وتسهیلات را برای آنها فراهم کرد؟
 
اشرفی در پایان با بیان قول مساعدت در بحث توسعه روستایی افزود: با ارائه برنامه های ادارات ذی ربط با اولویت محرومیت زدایی در این حوزه باید راهکار هایی را بیان کرد و مدنظر قرار داد‌‌.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب