صبح زاگرس
دانا
19. مهر 1396 - 17:46
مجمع خیرین سلامت استان با اعضای شورا شهر یاسوج و شهردار دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانوهدایت اکبری رییس شورای شهر یاسوج  با اشاره به معضلات بهداشتی در مرکز استان گفت : باید برای رفع مشکلات بهداشتی درمانی شهر یاسوج تلاش و با همکاری هم  متولیان این عرصه را یاری کنیم.
وی ضمن انتقاد از مسئولان بعضی ادارات استان گفت: گاهی اوقات  مسئول کشوری به استان می آید تا کمبودها را رصد کند ولی مدیران به جای اینکه مشکلات را بروز دهند ، عملکرد خودشان را  ارائه می دهند که در قبال چنین مواردی مجمع خیرین سلامت استان می تواند بستری را در اعلام نیازها فراهم و در برطرف شدن برخی از مشکلات سلامت استان کمک کند.

رییس شورای شهر یاسوج ادامه داد: شهرداری در راستای نیات خیرخواهانه و توسعه بخش بهداشت و درمان مرکز استان همکاری هایی را با دانشگاه علوم پزشکی استان شروع نموده و مقرر شده است که در هشت نقطه شهر زمین مورد نیاز ساخت مراکز و پایگاههای خدمات سلامت را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار دهد و لازمست برای تحقق دیگر اهداف خیر با مجمع خیرین سلامت استان نیز همکاری مناسب به عمل آید.
اکبری بیان کرد: ساخت همراه سرا در کنار بیمارستان امام سجاد ع یاسوج  کار بسیار خوبی است چرا که گاهی می بینیم همراهان بیمار در سطح شهر و بیمارستان در محیط نامناسب سرگردان و آواره خیابان ها هستند در این زمینه نیز با مجمع خیرین سلامت همکاری لازم برای تکمیل و بهره برداری را خواهیم داشت.

رییس شورای شهر یاسوج تصریح کرد: از آنجا که بخشی از تابلوهای تبلیعاتی سطح شهر مربوط به شهرداری است ، اعلام امادگی می نماییم که هر وقت مجمع خیرین سلامت قصد تبلیغات محیطی و عمومی را داشت بدون پرداخت هر گونه هزینه ای در اختیار آنها قرار می گیرد.
اکبری گفت: اگر کسی در رابطه با کار نیک اندیشان حوزه سلامت که می خواهند جهت توسعه خدمات پزشکی و سلامت مردم در سطخ استان ورود پیدا کنند خلل ایجاد و سنگ اندازی کنند در واقع مریض هستند.

شهردار یاسوج نیز گفت: یکی از اهداف شورای اسلامی شهر یاسوج ارتقای شاخص هاست و یکی از  اصلی ترین شاخص ها سلامت است که این موضوع ارتباط خاصی با توسعه پایدار و سلامت مردم دارد.

وی بیان کرد: همیشه این آمادگی را داریم که در زمینه اهداف مجمع خیرین سلامت و دانشگاه علوم پزشکی هم افزایی نموده و برای ارتقای شاخص های سلامت در شهر یاسوج تلاش کنیم.

 

محمد رضا نیکبخت رییس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه گفت: دولت به تنهایی توانایی حل مشکلات سلامت را ندارد بودجه ای که به حوزه سلامت اختصاص داده می شود به اندازه ای نیست که مشکلات این بخش برطرف گردد.
وی بیان کرد: مجمع خیرین سلامت استان در سال 89 آغاز به کار کرد و توانسته در این مدت کارهای خوبی را انجام دهد که مهمترین آنها تکمیل و تجهیز تعدادی از مراکز بهداشتی درمانی در مناطق محروم استان است.

نیکبخت ادامه داد: ما هنوز نتوانسته ایم در جامعه جا بیندازیم که سلامت از همه چیز مهمتر است و وقت توزیع اعتبار و بودجه که می رسد این بخش در رده های دوم و سوم قرار می گیرد با توجه به اینکه این بخش یکی از بخش های بسیار مهم در زندگی افراد است.

وی اضافه کرد: همراه سرای بیمارستان امام سجاد ع یکی از پروژه های بسیار مهم مجمع خیرین سلامت استان است که در وهله اول 620 میلیون تومان برای ساخت آن در نظر گرفته شد که 400 میلیون تومان آن توسط یکی از خیرین و 220 میلیون تومان دیگر با مشارکت سایر خیرین و مجمع خیرین سلامت استان تامین شده است و برای تکمیل و تجهیز آن دست یاری به سوی همه نیکوکاران و دلسوزان را داریم.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان نیز در این نشست از اعضای شورای شهر و شهردار درخواست کرد که همچون گذشته مجمع خیرین سلامت استان را یاریگر باشند تا خیرین بیشتری را به توسعه سلامت جامعه ترغیب نمایند.

 

سالار جوکار به تشکیل شورای مشارکت های زنان خیر سلامت اشاره کرد و گفت : فعالیت این شورا در عرصه سلامت ارزشمند و تاثیرگذار است چرا که بانوان با سرعت عمل در ایجاد فرصت های خیر و مدیریت قابل قبول در جامعه خصوصا برای توجه به افراد آسیب پذیر ایده های بسیار خوبی را اجرایی می نمایند.

وی ادامه داد: این شورا قصد دارد تا پایان سالجاری اولین همایش بانوان خیر سلامت را در سطح استان برگزار کنند تا به واسطه این همایش ، زنان بیشتری در عرصه نیکوکاری سلامت وارد شوند و از فعالان آنها نیز تجلیل بعمل می آید با این رویه اعضای خانواده ها در بحث خیریه های سلامت فعال تر می شوند و همه اقشار توانمند خواهند شد.

الهه شکیبایی مدیر اجرایی شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت استان را تشکیل می دهند گفت: بانوان ثابت کرده اند که در هر کاری وارد شوند می توانند آن را به بهترین صورت انجام دهند بنابراین در جامعه نیز نقش پر رنگی ایفا خواهند نمود.

وی بیان کرد: ما می خواهیم بحث خیرین سلامت را از بطن خانواده ها به منصه ی ظهور بگذاریم و برای این مهم ، بانوان که مدیریت یک خانواده را برعهده دارند در سطح جامعه توان بیشتری برای عملیاتی نمودن اهداف مجمع را خواهتد داشت.

شکیبایی با اشاره به توجه بیشتر به بهداشت و سلامت بانوان گفت: همه  می دانیم که اگر زن خانواده سالم نباشد چرخ آن خانواده نیز به خوبی نمی چرخد و این نشان از نقش پر اهمیت زنان در خانواده را دارد اگر یک خانواده در وضعیت اقتصادی بدی باشد و زن خانواده نیز بیمار باشد شرایط بسیار سخت تر می شود و ما می توانیم تا حدی در تسکین آلام آنها مؤثر باشیم.

شکیبایی با اشاره به اینکه سرطان سینه در استان به نسبت سایر سرطان ها شایع تر است، گفت: زنان استان باید به این آگاهی برسند که با خود مراقبتی و سالی یک بار آزمایشات لازم را در خصوص این بیماری انجام دهند تا زمینه تشخیص زودتر فراهم آید و با اقدام زود هنگام به نتایج درمانی بهتری دست یابند .

وی بیان کرد: این فرهنگ باید در بین زنان جا بیفتد چرا که سرطان سینه یکی از بیمارهای بسیار شایع در بین آنها است و در آزمایش هایی که در گذشته بر روی تعدادی از زنان مناطق محروم انجام دادیم مشخص شد که تعدادی دچار این بیماری هستند ولی خود هیچ آگاهی از این موضوع ندارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب