دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
18. مهر 1396 - 8:21
مردم خداجو و مؤمن این استان از ابتدای امسال تاکنون با مشارکت خود در بازسازی عتبات عالیات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، پرچم مقدس گنبد اباعبدالله الحسین (ع) از سوی تولیت حرم امام حسین (ع) توسط مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور  به نمایندگی ستاد عتبات عالیات در شهرستان گچساران اهدا شد.

به گزارش کبنانیوز؛ همایش بزرگ هم نوا با زینب کبری بزرگ پیام آور عاشورا روز دوشنبه با حضور فرناز بیگی مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور ، سید فرج‌الله نظرپور رئیس ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد،سید اکبر علیزاده رئیس نمایندگی ستاد عتبات عالیات گچساران و بانوان عضو ثابت ستاد عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد در محل سالن اجتماعات هلال احمر گچساران برگزار شد، پرچم اهدایی آستان مطهر امام حسین(ع) به نمایندگی ستاد عتبات عالیات گچساران  اهدا شد.

مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: در سال گذشته یک هزار میلیارد ریال نذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات در کشور جمع‌آوری شد.

فرناز بیگی در حاشیه  این همایش در گفت و گو با خبرنگاران افزود: نیمی از این کمک‌ها از سوی بانوان صورت گرفت که در هراستان ۳۰ مسئول در این زمینه فعالیت دارند.

وی عنوان کرد: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تعهد امسال استان‌ها برای جمع‌آوری نذورات مردمی به منظور اجرای طرح‌های بازسازی عتبات عالیات بوده است.

بیگی بیان کرد: ۵۰ درصد نذورات بازسازی عتبات عالیات از سوی بانوان انجام می‌گیرد.

وی اشاره کرد که بیش از ۱۰ سال است که بحث بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق مطرح است.

وی ابراز کرد: ساخت صحن و سرای حضرت فاطمه زهرا (س) در حرم حضرت امیرالمؤمنین (ع) در شهر نجف اشرف از سوی این ستاد در حال اجرا بوده و پیش بینی می‌شود تا یک سال آینده به اتمام برسد.

بیگی گفت: مساحت این صحن و سرا ۲۲۰ هزار مترمربع بوده که حدود ۹۰ هزار مترمربع آن زیارتی است.

وی ابراز کرد: مطالعات توسعه حدفاصل خیمه گاه، تل زینبیه و حرم امام حسین (ع) انجام شده و عملیات اجرایی آن نیز در سال ۹۵ از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور اجرا شد و هم اکنون در حال گودبرداری است.

مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور مساحت این پروژه را ۱۶۰ هزار مترمربع اعلام کرد.

بیگی با اشاره به اینکه در هر استان اقداماتی از سوی بانوان برای بازسازی عتبات انجام می‌شود، افزود: در استان کرمان فرش‌های حرم حضرت فاطمه زهرا (س) به طول ۲۲۰ هزار متر مربع بافته خواهد شد.

وی اظهار داشت: ۱۳ تا ۱۴ هزار بافنده برای کمک به بازسازی و توسعه عتبات عالیات در استان خراسان جنوبی فعالیت دارند.

بیگی ادامه داد که این تعداد بافنده با فروش فرش‌ها و اهدای هزینه نقدی آن به ستاد جهت اجرای بهتر پروژه‌های ستاد مشارکت دارند.

مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: برای بیش از ۷۰۰ موکب اربعین حسینی تاکنون در کشور شناسنامه صادر شده است.

بیگی افزود: این طرح در راستای ساماندهی و ارتقای سطح خدمات دهی به زائران اربعین اجرا شد.

وی بیان کرد: این طرح مشمول تمامی موکب‌های در مرز، طول مسیر و موکب‌های مستقر در شهرهای نجف اشرف، کربلا، کاظمین و سامرا است.

وی ابراز کرد: کسانی که تمایل دارند در این امر مشارکت کنند برای تشکیل پرونده و ثبت نام در طرح شناسنامه‌دار کردن مواکب و دریافت پروانه فعالیت به دفاتر ستادهای بازسازی عتبات عالیات در سراسر کشور مراجعه کنند.

این مسئول  اظهار داشت: سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر زائر اربعین از ایران به عراق رفتند و پیش بینی می‌شود این تعداد در سال جاری به ۳ میلیون نفر برسد.

بیگی تصریح کرد: تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات در کهگیلویه و بویراحمد در امسال پنج میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه فعالیت بانوان در ستاد بازسازی عتبات جایگاه خوبی در استان کهگیلویه و بویراحمد داشته است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد نذورات این استان از سوی بانوان جمع آوری شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم خداجو و مؤمن این استان از ابتدای امسال تاکنون با مشارکت خود در بازسازی عتبات عالیات یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک کردند.

سیدفرج‌الله نظر پور ادامه داد: از این میزان ۵۰ میلیون ریال طلاجات و مابقی در قالب نذورات نقدی و غیرنقدی بوده است.

وی تصریح کرد: مشارکت مردمی، روحیه معنوی و خدمت صادقانه همراه با خلوص نیت سرمایه اصلی ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

وی اظهار داشت: بیشترین کمک‌ها و نذورات صورت گرفته به ستاد عتبات عالیات توسط بانوان نیکوکار در استان بوده است.

نظر پور با بیان اینکه امام حسین (ع) متعلق به همه بشریت است و متعلق به جناح یا حذب خاصی نیست تاکید کرد : مظلومیت هر یک از شهدای واقعه کربلا بر عظمت و بزرگی اسلام افزوده و شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا از همه این وقایع مهمتر است چرا که از روی دانش و بصیرت انجام گرفت و این شهادت و شهامت در تاریخ بشریت نظیر ندارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  گچساران در ادامه این پرچم را سمبل انتقام از قاتلین امام حسین(ع) عنوان کرد و گفت: مردم ایران و عراق برای بقای این پرچم خون‌های زیادی داده‌اند و در حال حاضر با افتخار می‌گوییم که ما را بکشید ولی ما باز پایبند امام حسین(ع) خواهیم ماند.

سید عبدالرحیم ملکوتی افزود: فرهنگ عاشورا تنها راه نجات بشریت است بنابراین نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه باعث می شود هر روز شاهد گسترش اسلام در جوامع مختلف بشری باشیم.

وی تاکید کرد: این همان پرچمی است که بنی‌امیه، بنی عباس و صدام تصمیم به نابود کردن آن داشتند.

گفتنی است: پرچم مقدس گنبد اباعبدالله الحسین (ع) از سوی تولیت حرم امام حسین (ع) توسط مسئول کمیته بانوان ستاد عتبات عالیات کشور  به نمایندگی ستاد عتبات عالیات در شهرستان گچساران اهدا شد.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب