صبح زاگرس
دانا
28. شهريور 1396 - 12:54
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از برگزاری راهپیمایی امران به معروف و ناهیان منکر در یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،سید فتح محمد حسینیان در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار شد با بیان اینکه در استانه ماه محرم و هفته دفاع مقدس هستیم، افزود: هفته دفاع مقدس که بر گرفته از فضای عاشوراست در تلاش هستیم بتوانیم از این فضای ایجاد شده استفاده کنیم و برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.

 
وی بیان کرد: یقینا اگر محور پیامبر و اهل بیت باشد می توانیم جامعه ای ابرومند داشته باشیم هر وقت از این فضا دور شدیم در جامعه دچار مشکل شدیم.
 
وی بیان کرد: اگر در یک ایستگاه صلواتی یک قطره اب دهیم این قطره می تواند فضایی در جامعه ایجاد کند و تاثیرگذار باشد باید در شهرفضای عاشورایی ایجاد کنیم  اهل بیت به کمک ما می آیند.
 
حسینیان ادامه داد: اولین برنامه هفته امر به معروف راهپیمایی پیش بینی شده است این راهپیمایی دوشنبه هفتم مهرماه از ساعت 10 تا 11و 30 دقیقه صبح از میدان شهدا تا میدان هفتم تیر یاسوج برگزار می شود.
 
فضای عمومی شهر که گاهی نگران کننده است و متناسب با استان نیست 
 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار نیز گفت: ماه محرم و هم دفاع مقدس فرصتی برای ترویج فرهنگ و آموزه های اسلامی است که تلاش کنیم بستر را برای کنترل و اسیب های اجتماعی ایجاد کنیم.
 
فتاح محمدی بیان کرد: ماه محرم یک ظرفیت بزرگ است که باید بیشتر خود را تقویت کنیم.
 
محمدی با بیان اینکه هرروز ما باید محرم باشدگفت: در این دو ماه زمینه های لازم برای ترویج فرهنگ اسلامی فراهم است فضای عمومی شهر را به چیزی که لازمه این دو ماه است آماده کنیم.
 
وی عنوان کرد: فضای عمومی شهر که گاهی نگران کننده است و متناسب با استان نیست آماده شود و دستگاه ها نیز برای برگزاری برنامه ها همکاری لازم را داشته باشند.
 
 تبلیغ دین به ما و مبلغین ما بستگی دارد
 
امام جمعه یاسوج نیز در  این نشست افزود: مناسبت های پیش رو مناسبت های بسیار مهم است که باید بیشترین استفاده را از این ماه ها داشته باشیم چرا که پذیرش مردم نیز در این ماه بیشتر است.
 
حجت الاسلام علی اصغر حسینی بیان کرد: همه موظف هستند از اسلام و دین محافظت کنند اگر بتوانند فطرت انسان را بیدار کنند موفق می شوند.
 
وی عنوان کرد: اگر با درد اشنا باشیم و بشناسیم مثل طبیب ماهر هستیم و دوا هم مهیاست بنابراین مبلغین ما باید جوری تربیت شده باشند که بتوانند مشکلات را ببیند و درمان کنند ما باید درد را بشناسیم مردم را اگاه کنیم و درمان را بدهیم.
امام جمعه یاسوج تصریح کرد: اول باید از خومان شروع کنیم کسی که می خواهد مبلغ دین باشد باید خودش خوب باشد اگر کسی الوده باشد نمی تواند موفق باشد چرا که کار نشد ندارد فساد و تباهی و انحراف همیشه بوده اگر ما از محرم استفاده کنیم و سدی ایجاد کنیم که مردم کمتر سراغ کارهای گناه بروند موفق می شویم.
وی با اشاره به اینکه امام حسین کشتی نجات و چراغ هدایت است گفت: تبلیغ دین  به ما و مبلغین ما بستگی دارد.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب