صبح زاگرس
دانا
19. تير 1396 - 10:47
زن بودن یعنی بدانی که خودت مسئول شاد بودن خودت هستی، هرزگاهی شاخه گلی برای خودت بخر، حواست به کودک درونت باشد به او اجازه بده بی دلیل بخندد، درلحظه زندگی کند و عشق بورزد، زن که حالش خوب باشد حال يک زندگی خوب است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانوزن" ظرافت ، مهربانی صداقت و ایثار را در ذهنمان تداعی می کند. گویی خداوند تمام مهرش را ارزانی زن داشته تا بتواند عشق بورزد و پرورش دهد . قدرت زن، نه در موقعیت اجتماعی بلکه در میزان  مهرورزی اوست.

روان زن هنگامی سالم است که با زن بودن و اصالت وجودی خویش ارتباط عمیقی برقرار کند. هنگامی که دختربچه ایم میزان رسیدگی و توجه مادر به نیازهای فیزیکی و روانی مان ، سلامت روانی آینده مان را بیمه می کند. دلبستگی ایمن مادر و نوزاد، نقش اساسی در ایجاد روابط صمیمی و تداوم آنها دارد.

زنان مهربان امروز، دختران دوست داشتنی مادر و مرکز توجه پدران دیروز می باشند که شیطنت های کودکانه شان نادیده گرفته و رفتارهای زنانه آنها تقویت شده است.

هنگامی که با مهربانی اسباب بازی خود را به خواهر و یا برادر خود داده تشویق شده ، لباس های دخترانه به تن داشته، پدر موهایش را شانه زده و زمزمه های آوازخوش مادر به هنگام خواب در گوشش، به یاد مانده است . زنانی که از نظر شخصیتی سالم بوده و دوران کودکی شادو خاطره انگیزی داشته اند از ایثارو فداکاری در حق همسران و فرزندانشان دریغ نمی کنند از بودن در کنارشان لذت برده و فکر نمی کنند با این کارها عمرشان را هدر داده اند آنها عاشق خانواده خود هستند. به راحتی ابراز عشق کرده و احساسات و خواسته های خود را سرکوب نمی کنند .

در دنیای زیبای زنان جایی برای حسادت، چشم هم چشمی، غور زدن، سوء ظن و... وجود ندارد. زن در حالی که که تماما چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی در اختیار خانواده است اما برای خود وقت می گذارد به سلامتی جسم و روحش اهمیت می دهد، بجای کابینت پر از ظرف های رنگارنگ و بوفه های قیمتی، کتابخانه اش پر از کتاب های متنوع، بجای تعویض مبلمان برای سفرهای خانوادگی برنامه ریزی می کند ، بجای داشتن لباس های متنوع دندان های خرابش را درمان می کند و به جای سرک کشیدن در زندگی دیگران و مشغول بودن با گوشی به ورزش می پردازد.

 

 

 الگوی خوب زنانگی ، برای کودکانمان پرداختن صرف به خانه داری نیست. باید با احساس درونمان و تقویت حس شهودی که در زنان قوی تر بوده،  به ساختار روانی مان سرو سامانی دهیم. به خواسته ها و رویاهایمان اهمیت دهیم و دنبالشان کنیم، خواسته هایمان را بیان و درصورت امکان برآورده سازیم، ناراحتی و خشم را سرکوب نکرده و روش بیان آنها را یاد بگیریم، سرکوب خواسته ها، احساساها و نیازهایمان به مرور از ما زنانی خشمگین، افسرده و ناراحت می سازد و در پیری به جای تبدیل شدن به ستاره های قطبی نوه هایمان و منبع مهر و هدایت بودن برای آنها، به زنانی بدخلق و پر از دردهای جسمانی تبدیل می شویم که کمتر منبع فیزیولوژیکی دارند.

 

زن یعنی زایش، تولد و پرورش، پارسیان، زن را آفرودیت می نامیدند یعنی کسی که قدرت آفرینندگی دارد زن قدرت آفرینش مهر و محبت، شادی و در لحظه و حال بودن را دارد . زن را نه از ظاهرش بلکه باید از قدرت قلبش در آفرینش محبت قضاوت کرد. زنانی که زنانگی خود را فراموش کرده اند و رویاها و قدرت عشق خویش را نادیده گرفته اند گرچه به ظاهر در موقعیت های اجتماعی موفق عمل می کنند اما ازدرون تهی بوده و هیچگاه خود را باور ندارند و به جهت جبران سعی در کسب موقعیت های ظاهری شده اند پای حرف دلشان که بنشینی می فهمی که چقدر حال دلشان خراب است .زن که حالش خوب باشد حال یک زندگی خوب است .

زن یعنی پذیرفتن مسئولیت زندگی خویش. زن بودن یعنی اینکه خودت برای خودت کاری بکنی و منتظر نباشی تا شاهزاده ای با اسب سفید از راه برسد و تو را به آرزوها و خواسته و نیازهایت برساند. زن بودن یعنی بدانی که خودت مسئول شاد بودن و حال خوب خودت هستی، هرزگاهی شاخه گلی برای خودت بخر، فنجانی چای با یک کیک همراه گوش دادن به موسیقی تجربه ای بی نظیر است. یک دوست صمیمی داشته باش تا درباره احساساهایت با او سخن بگویی، همسر و فرزندانت را همانگونه که هستند بپذیر. دوستشان داشته باش و بی قید و شرط عشق بورز.

 

 

بغض داری گریه کن ولی هنگامی که حالت خوب شد بخند و شاد باش وقتی برای خودت زمانی اختصاص دهی، هنگام خستگی دوش بگیری، به سلامتی ات اهمیت دهی و بپذیری که مسئول زندگی ات، خودت هستی و دراین باره با همسرت تبادل نظر کنی، دیگر مادر بی صبر و حوصله نخواهی بود که احساس قربانی شدن دارد.

حواست به کودک درونت باشد به او اجازه بده بی دلیل بخندد، شاد باشد، شیطنت کند، بدود، درلحظه زندگی کند و عشق بورزد. زن یعنی تجربه کردن و مشکلات را درآغوش کشیدن، زن که حالش خوب باشد حال يک زندگی خوب است .

 

کلثوم عزیزی – کارشناس ارشد روانشناسی

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب