طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
خبرنگار افتخاری
18. تير 1396 - 9:40
دلنوشته بانوان خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی درباره حجاب خواندنی است بانوان که به واسطه کارشان با افراد مختلفی در ارتباط هستند دلنوشته های متفاوتی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،بانوان خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی حرف های زیادی در ارتباط با عفاف و حجاب داشتند حرف هایی که بخاطر شغل سختی که دارند و اینکه با افراد مختلفی در ارتباط هستند جالب و خواندنی است برخی درد دو دل کرده اند و برخی نیز توصیه هایی به هم قشران خود یعنی خبرنگاران مرد داشتند که در زیر می بینید.

حسن پور خبرنگار سایت کبنانیوز:

به دلیل آسیب های اجتماعی و پوشش ملی حجاب نمیزنم، بلکه با حجاب عزت و بزرگی را حس می کنم.

داشتن این عفت و حیا و حجاب باعث می شود که بدون هیچ نگرانی در جامعه فعال باشم،  درست نیست بگوییم به خاطر جنس مذکر، حجاب لازمه است، چون این توهینی به مردان که نمی توانند جلوی غریزه خود را بگیرند، بلکه حجاب همچون هرجای دنیا پوششی مشخص و تعیین شده است،

نگاه کنیم در هرجای دنیا پوششی مشخص از مدارس تا محل کار در نظر گرفتند. زن باید با پوشش مشخص در جامعه حضور پیدا کرده و تا بتواند به عنوان یک انسان از حقوق خود دفاع کند، در برخی از کشورها زن را یک کالای فروشی برای جذب توریست و اشتغال کشور می دانند و اشتغال را با خودفروشی تعیین می کنند. و البته برخی کشورها هم زن را به عنوان مدیر و رییس جمهور انتخاب می کنند.
 بدون توجه به همه مسایل احساس می کنم زن میتواند در جامعه باشد. زنی که در جامعه فعال باشد از بهداشت روان سالمی برخوردارند.
حجاب دارم چون آثار تاریخی ایران نشان میدهد که زنان و مادرانمان در 2500 سال پیش حجاب داشتند و پلکان تخت جمشید را کوتاه می ساختند تا  زنان ایرانی پاهایش حین راه رفتن معلوم نشود. زن ایرانی نمادی از بزرگی و عزت بود. تمام ارامگاه های تاریخی ایران همچون معبد اناهیتا نشان میدهد که زن نماد پاکی و نعمت بود و جاهای مقدس را به اسم زن میساختن و از اهورامزدا می خواستند که باران فراوان ببارد و این باران باید از معبد اناهیتا پاک می شد و بعد از ان به مزرعه هدایت می شد.
 مادربزرگم همیشه میگه زمان قدیم وقتی دعوایی قبیله ای بود اگر زنی چادرش را وسط مجلس می گذاشت آن بحث حتی اگر قتلی بود  بدون هیچ سخنی از سوی مردان تمام می شد.
نگاهی به دنیای غرب بیندازیم حتی ملکه الیزابت به پرنسس دایانا و عروس خود گفت که یک پرنسس نباید طوری لباس بپوشد که مردان دیگر را تحریک کند.

زینب رشیدی خبرنگار ابتکار جنوب:

معتقدم حجاب یک مقوله زنانه یا مردانه نیست

حجاب به بانوان اعتماد به نفس می دهد.بسته به نوع جوامعی که در ان زندگی می کنیم حجاب متفاوت است و احساس نیاز به ان هم تفاوت دارد.اما در جوامعی که هنوز سنت ها پر رنگ هستند حجاب لازم و واجب است و ارزش افرینی می کند.
حجاب نوعی رضایت قلبی هم ایجاد می کند.
ولی در مجموع معتقدم حجاب یک مقوله زنانه یا مردانه نیست.اگر برای زنان پوشیدن خود  از چشم نگاه های هرز است است برای مردان چشم پوشی از چشم چرانی و هر عنوانی که بتوان روی ان گذاشت.

زهرا داوودی خبرنگار و مدیرمسئول سایت تخصصی زنان "ایل بانو"

دزدان ایمان و غارتگران شرف در کمین‌اند و کوچه و خیابان، شکارگاه صیادان است.

"حجاب بوته خوش بوی گل عفاف است"

من حیا و حجابم را دارم در رفتارم در برخورد و حرف زدنم حد و فاصله ها را رعایت می کنم اما حیف که در این روزها  افرادی هستند که  حیا و حجاب را تنها در چادر می بینند  حیف که خیلی ها نگاهشان را نگه نمی دارند.

حجاب من امنیتم را تامین می کند در جنگ نرم سپرم می شود

زنان خوب، میراث‌دار عفاف فاطمه و حیای مریم‌اند، دریغا که بازیچه‌ی هوس شوند و به ویروس گناه آلوده گردند.

دزدان ایمان و غارتگران شرف در کمین‌اند و کوچه و خیابان، شکارگاه صیادان است.

گوهر عفت و نجابت، کم ارزش‌تر از طلا و پول و محصول باغ و وسایل خانه نیست.

کسی که مراقبت سرمایه‌‌های ارزشمند خود نباشد، اگر غارت شد و مورد دستبرد قرار گرفت، باید خودش را ملامت کند.

چه زیبا گفت شهید مطهری

آزادی زیباست و در کنار آن ، محبت ، انسانیت، معنویت، مذهب و علم زیباست.

مرضیه جوشن خبرنگار خبرگزاری تسنیم

پرمفهوم ترین واژه ای که برای توصیف حجاب به ذهنم متبادر شد، "آزادی" بود

 

خواستم بگویم حجاب مصونیت است دیدم این جمله تکراریست، خواستم بگویم حجاب یعنی راهی برای رسیدن به خدا، دیدم راه رسیدن به خدا مولفه های زیادی دارد که حجاب تنها یکی از این مولفه هاست.

پرمفهوم ترین واژه ای که برای توصیف حجاب به ذهنم متبادر شد، "آزادی" بود... حجاب یعنی آزادی، یعنی تو آزاد هستی بدون هیچ ترس و واهمه ای در جامعه نقش ایفا کنی، بدون اینکه از بی اخلاقی ها بترسی یا از تهمت ها و نگاه های ابزاری واهمه داشته باشی.... به همه هم نوعان خود آنهایی که تاکنون از حجاب تنها نامش را شنیده اند، پیشنهاد می کنم برای یک بار هم که شده این مفهوم برآمده از قرآن را در عمل تجربه کنند.

مرضیه دادگر خبرنگار روزنامه ابتکار

این ودیعه بزرگ به من احساس امنیت می دهد

خوشحالم که خداوند برمن منت نهاد ومرا ازسلاله وذریه حضرت زهرا آفرید ،حضرت زهرایی که مهمترین امانتش چادر سیاه خاکی اش بود واین چادر به من رسیده  تا درپرتو این برکت احساس مصونیت داشته باشم نه محدودیت،من حجابم را دوست دارم وبه داشتن این امانت بزرگ می بالم زیرا که این ودیعه بزرگ به من احساس امنیت می دهد وباعث می شود باور کنم ارزشی متفاوت دارم وخدا خواسته گوهر ناب وجودی من چون در گرانی در صدف بماند.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب