خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
11. تير 1396 - 11:12
مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش موثر بانوان در توسعه و ترویج ورزش همگانی، بر توجه و تلاش برای استفاده از این ظرفیت مهم برای ارتقای ورزش در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،سید محمدتقی علوی  اظهار کرد: بانوان به عنوان مادران و رکن اصلی خانواده نقش موثری در فرهنگ‌سازی دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بروز و توسعه برخی آسیب‌های اجتماعی در جامعه کنونی، خاطرنشان کرد: مادران و بانوان می‌توانند در این حوزه نقش‌آفرینی کنند.

وی یکی از موارد ضروری و مورد نیاز برای پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی میان مردم به خصوص نسل جوان را ورزش و توسعه فرهنگ ورزش در جامعه عنوان کرد و گفت: بانوان با نفوذی که بر دیگر اعضای خانوده دارند می‌توانند نقش اصلی را در این حوزه ایفا کنند.

این مسوول در ادامه با اشاره به نقش موثر بانوان در توسعه و ترویج ورزش همگانی، بر توجه و تلاش برای استفاده از این ظرفیت مهم برای ارتقای ورزش در جامعه تاکید کرد.

علوی در بخش دیگری از سخنان خود به پتانسیل و ظرفیت بالای بانوان استان در رشته‌های مختلف ورزشی اشاره کرد و گفت: بانوان هم‌استانی تاکنون استعداد و توانایی‌های خود را در میادین مختلف ملی و بین‌المللی به خوبی نشان داده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این قشر تقریبا با دست خالی و با کمترین امکانات تمرینات خود را انجام می‌دهند، گفت: توسعه و ارتقای ورزش در هر دو بخش بانوان و آقایان نیازمند توجه و حمایت همه مسوولان و مدیران ارشد استان است.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های همه ورزشکاران استان، یادآور شد: امیدواریم با حمایت و توجه به ورزشکاران شاهد ارتقای ورزش استان و رسیدن آن به جایگاه واقعیش در کشور باشیم.

علوی، کهگیلویه و بویراحمد را دارای ظرفیت‌های مطلوب و مستعد راه‌اندازی و توسعه رشته‌های ورزشی متعددی مانند شنا، کوهنوردی، صخره‌نوردی و قایقرانی دانست و گفت: نبود حامی مالی،کمبود امکانات و تجهیزات مناسب و کافی مهم‌ترین مشکل پیش روی علاقمندان و فعالان این رشته‌های ورزشی است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب