خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
8. تير 1396 - 10:31
قصه جدال با آتش سوزی بوسیله شاخه درخت در نبود امکانات اطفای حریق یکی از دردناک ترین قصه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

به دلیل سخت گذر بودن مناطق به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،  کوهستانی و نبود امکانات اطفای حریق در کهگیلویه و بویراحمد کار مهار آتش با دست خالی و به کمک شاخه درختان توسط نیروهای مردمی انجام می شود که این امر علاوه بر خستگی شدید، کاری سخت و طاقت فرساست.

آتش سوزی جنگل ها و مراتع در استان کهگیلویه و بویراحمد حکایتی است که پایان ندارد و در سالجاری بیش از 25 مورد آتش سوزی در نقاط مختلف این استان رخ داده است که خسارات زیادی را به جنگل ها و مراتع وارد کرده است.

در بیشتر مواقع نیروهای امدادی و مردمی که برای مهار اتش سوزی جنگل ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد اعزام می شوند از نعمت بطری های آب معدنی و مواد غذایی نیز محروم اند اما تا آخرین نفس برای خاموش کردن اتش تلاش می کنند و نیروی تازه نفس و جایگزینی که بتواند کمکی به آنها کند نیز وجود ندارد که این قصه یکی از دردناک ترین قصه ها در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

در زیر تصویر پیرمرد روستایی را مشاهده می کنید که در مهار آتش‌سوزی جنگلهای منطقه لوداب (کهگیلویه‌ و‌ بویراحمد) بعد از خستگی یک شبانه روز جدال با آتش در دل طبیعت بر روی زمین خواب رفته است.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب