دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
22. خرداد 1396 - 14:03
دو جاده ورودی بیمارستان امام سجاد یاسوج و شهید بهشتی برای این به شهر معظل بزرگی تبدیل شده است به گونه ای که حل این مشکل دچار کوتاهی هایی شده است و تا زمانی که یک نفر در ترافیک این جاده ها به ویژه جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد جانش را در آمبولانس از دست ندهد هیچ مسئولی این موضوع را به صورت جدی پیگیری نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،سرعت عمل در انتقال بیمار به بیمارستان ها یکی از موارد بسیار مهم در نجات جان بیمار است به گونه ای که در بیشتر موارد انتقال بیمار در زمان طولانی به بیمارستان ممکن است باعث مرگ بیمار شود بنابراین یکی از موراد بسیار مهم برای نجات جان بیماران با وضعیت وخیم انتقال هر چه سریعتر به بیمارستان است.

برای انتقال سریع بیمار به بیمارستان باید زیرساخت مناسب و جاده دسترسی داشته باشد که در این جاده نه ترافیکی رخ داده باشد و نه تجمعی انجام شود که آمبولانس هر چه سریع تر بتواند خودش را به بیمارستان برساند و جان بیمار را نجات دهد.

در سطح شهر یاسوج مرکز استان کهگیلوه و بویراحمد دو بیمارستان شهید بهشتی و امام سجاد(ع) هستند که وضعیت ترافیکی و زیر ساخت جاده های آنها بسیار نامناسب است و در حقیقت می توان گفت در مسیر این دو بیمارستان به ویژه بیمارستان امام سجاد یاسوج با جان بیماران بازی می شود و هر لحظه ممکن است باعث مرگ یک بیماربه دلیل دیر رسیدن به بیمارستان شود.

در مسیر بیمارستان امام سجاد پارک ساحلی شهر یاسوج قرار دارد و با توجه به اینکه فصل گرما نیز هست در  جاده دسترسی به بیمارستان امام سجاد ترافیک بسیار سنگینی به ویژه در شب ها ایجاد می شود به گونه ای که گاهی یک ماشین باید نیم ساعت را در ترافیک سپری کند یک ماشین عادی می تواند تا یک ساعت در ترافیک باشد اما یک آمبولانس با بیمار نمی تواند در ترافیک بماند چرا که جان یک نفر در خطر است.

وقتی بیماری که باید در مدت کمتر از 10 دقیقه به بیمارستان برسد اما این زمان به نیم ساعت طول می کشد بدون شک مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد می کنم اما این مشکل در بیمارستان امام سجاد یاسوج به ویژه در فصل تابستان و فصل گردش وجود دارد و هنوز راه حلی برای آن بیان نشده است.

دو جاده ورودی بیمارستان امام سجاد یاسوج و شهید بهشتی برای این به شهر معظل بزرگی تبدیل شده است به گونه ای که حل این مشکل دچار کوتاهی هایی شده است و تا زمانی که یک نفر در ترافیک این جاده ها به ویژه جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد جانش را در آمبولانس از دست ندهد هیچ مسئولی این موضوع را به صورت جدی پیگیری نمی کند.

جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد  به معظلی بزرگ تبدیل شده است

رئیس روابط عمومی اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد به معظلی بزرگ تبدیل شده است گفت: یکی از مشکلاتی که اکنون در مرکز استان با آن روبرو هستیم به جاده دسترسی بیمارستان امام سجاد شهر یاسوج برمی‌گردد.

محمدرضا قنبری بیان کرد: مردم در پارک ساحلی که در مسیر بیمارستان امام سجاد قرار دارد می نشینند و ماشینشان را نیز در همان اطراف پارک می کنند و باعث سختی عبور و مرور به ویژه برای آمبولانس ها می شود به گونه ای که در این فصل که فصل گردش و گرمای هواست اگر بخواهیم حساب کنیم هر ماشین آمبولانس از پل بشار تا بیمارستان باید بیش از 20 دقیقه در ترافیک باشد.

رئیس روابط عمومی اورژانس 115 کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیمارستان امام سجاد بیمارستانی است که بیماران قلبی و زنان و زایمان و همچنین اطفال به آنجا منتقل می شوند این سه بیماری به گونه ای هستند که باید فوری برسند و درمان شوند اما متاسفانه ماشین های آمبولانس زمان زیادی را در ترافیک می گذرانند.

قنبری به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اشاره کرد و گفت: خیابان ورودی این بیمارستان نیز دچار مشکل است و عواملی از جمله بودن چند ایستگاه در آن مکان، نبود پارکینگ برای کلنیک های آن مکان مشکلاتی را در بحث عبور و مرور ماشین های آمبولانس ایجاد کرده است.

وی به برگزاری جلسات مختلف در خصوص این دو مسیر اشاره کرد و گفت: تا کنون ده ها جلسه برای رفع مشکل این دو مسیر در استان با شهرداری، استانداری، مدیرت بحران، راهنمایی و رانندگی برگزار شده است اما به هیچ نتیجه ای نرسیدند.

قنبری ادامه داد: قرار بر این شد که بیمارستان امام سجاد پل جدیدی را بسازند که هنوز این کار انجام  نشده است اگر این پل نهایی شود بار ترافیکی خیلی سبک می شود.

رئیس روابط عمومی 115 کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از موراد مطرح شده در جلسات ساخت یک جاده اضطراری در کنار هتل آزادی به سمت بیمارستان امام سجاد بود که این نیز هنوز اجرایی نشده است.

جاده بیمارستان امام سجاد پاسگو نیست /شهرداری باید در این زمینه پاسخ دهد

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: چندین سال است که در شورای ترافیک  مصوب شده است یک جاده برای بیمارستان امام سجاد یاسوج  پیش بینی شود اما متاسفانه هنوز اجرا نشده است و ما همچنان پیگیر هستیم.

اسماعیل خوشوقت ادامه داد: ما مسئول اصلی پیگیری این موضوع نیستم و تنها مکاتبات ان را انجام می دهیم شهرداری باید در این زمینه پاسخ دهد.

وی بیان کرد: تیم های ما به صورت شبانه روزی فعال هستند و اجازه پارک کردن در یک طرف از جاده را نمی دهیم اما به هر صورت این جاده پاسخ نمی دهد علاوه بر مسایل ترافیکی که دارد اورژانس نیز با مشکلات زیادی رو به روست.

خوشوقت در رابطه با خیابان منتظری  مسیر دسترسی به بیمارستان شهید بهشتی عنوان کرد: هر گونه اقدامی که در حوزه مهندسی ترافیک بخواهد انجام شود  در درون شهرها وظیفه شهرداری است  و شهرداری نیز در این رابطه پیگیر است که از سه راهی بیمارستان تا سه راهی هلال احمر را یک طرفه کنند این طرح در حال مطالعه است.

احداث پل چهارم بشار به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است

معاون عمرانی شهرداری یاسوج در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: قرار بود جاده دسترسی در کنار هتل آزادی به سمت بیمارستان ایجاد شود اما مشکلات گاردریل دارد و شهرداری گفته که نمی تواند این کار را انجام دهد.

امین پناهی عنوان کرد: اکنون تنها راه دسترسی جاده وسط پارک ساحلی است که ترافیک ایجاد می کند پل چهارم بشار نیز هست اما این پل  نیز به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده است.

وی بیان کرد: مسیر جدیدی که قرار است احداث شود به دلیل خطرناک بودن مسیر باید حتما گاردریل داشته باشد شهرداری ساخت جاده را قبول کرده و مسئله مهم در اینجا گاردریل است که تا نباشد نمی توان آن را ساخت.

معاون عمرانی شهرداری یاسوج ادامه داد: شهرداری آماده است بحث زیرساخت و آسفالت این جاده را انجام دهد به شرطی که اداره راه و شهرسازی و علوم پزشکی بحث امنیت و گاردریل ان را تامین کند.

گزارش: زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب