صبح زاگرس
دانا
30. ارديبهشت 1396 - 15:25
رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از دو زایمان موفق در بالگرد و آمبولانس اورژانس 115 یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،جلال پورانفرد گفت: طبق تماس مرکز ارتباطات در ساعت 5:22دقیقه بامداد 30اردیبهشت ماه و درحالی که فقط چند ساعت از حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری می گذشت نیاز مادر باردار به امداد رسانی اعلام شد.

وی بیان کرد: بلافاصله اورژانس 115مادوان  در محل حادثه حضور پیدا کردند که با شکایت درد زایمان مادر باردار مواجه شدند.

پورانفرد ادامه داد: با انتقال سریع مادر به درون آمبولانس و درحالی که اقدامات اولیه از جمله خط وریدی و اکسیژن تراپی انجام گرفت اماده انتقال بود که با گرفتن شرح حال دقیق از مادر اماده زایمان در امبولانس شد که با توقف آمبولانس وسایل لازم اماده و  نوزاد با سلامتی کامل به دنیا آمد.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد  افزود: درحالی که مادر و نوزاد در سلامتی کامل بودند به مرکز درمانی امام سجاد (ع)انتقال داده شدند.

 
پورانفرد ادامه داد: صبح امروز بالگرد اورژانس هوایی یاسوج جهت امداد رسانی به مادر باردار به منطقه زیلایی به پرواز در آمد.
وی بیان کرد: طبق تماس در ساعت ۱۰:۲۵ امروز با مرگز اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر شروع درد زایمان مادر ۳۷ در پوله زیلایی بلافاصله پایگاه زمینی شهید دلروز به محل مورد نظر اعزام شد به خاطر طولانی و صعب العبور بودن منطقه و شرایط اورژانسی مادر باردار با هماهنگی Eoc بالگرد اورژانس یاسوج برای امداد رسانی سریع به محل مورد نظر اعزام شد.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تگنسین های پایگاه شهید دلروز اقدامات اولیه درمانی را برای مادر باردار انجام داده و تحویل بالگرد دادند.
پورانفرد عنوان کرد: مادر ۳۷ ساله بلافاصله به سمت بیمارستان امام سجاد یاسوج انتقال داده شد که در طول مسیر  مادر باردار هفتمین زایمان خود را در بالگرد اورژانس  بسلامتی به انجام رساند و نوزاد پسر اولین نگاه خود را تقدیم تیم پرواز اورژانس ۱۱۵ یاسوج کرد.
وی اضافه کرد: مادر و نوزاد پس از اقدامات اولیه حمایتی ، درمانی  ( وصل سرم پوار بریدن بند ناف ...) تحویل پایگاه ۳ شهری   و در صحت و  سلامت کامل  به بخش زایشگاه بیمارستان امام سجاد تحویل داده شدند.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب