صبح زاگرس
دانا
9. اسفند 1395 - 9:08
با نشان دادن خوبیها و فضایل حضرت زهرا (سلام الله) به نسل جوان خصوصا خانم ها.کاربردی کردن نمونه هایی از زندگی ایشان برای خانم ها،نوشتن کتاب و مقالات به زبان ساده برای نسل امروز ،می توان راه وروش ایشان را دنبال کرد.

فاطمه سادات رضوی مربی تربیتی  در گفتگو باخبرنگارایل بانو،  درپاسخ به سوال چگونه می توان راه وروش حضرت فاطمه (س)راادامه داد؛ گفت :با نشان دادن خوبیها و فضایل حضرت زهرا (سلام الله) به نسل جوان خصوصا خانم ها.کاربردی کردن نمونه هایی از زندگی ایشان برای خانم ها،نوشتن کتاب و مقالات به زبان ساده برای نسل امروز ،می توان راه وروش ایشان را دنبال کرد.
رضوی  درپاسخ به سوال چه چیزهایی را از حضرت فاطمه الگو قرار می دهید، گفت :انشالله سعی می کنم.حجاب.و پوشش ،همسرداری  ،کسب علم و دانش،دفاع از حریم ولایت  ازحضرت زهرا(س) را الگو قراربدهم.
وی به شخصیت حضرت فاطمه اشاره کرد وگفت : حضرت زهرای مرضیه سلام الله یگانه دختر نبی مکرم اسلام بودند،شان این بانوی بزرگوار به حدی هست که در حدیثی قدسی بهانه خلقت رو وجود مبارک ایشان بیان کرده اند.یکی از شفیعان روز محشر حضرت زهرا سلام الله هستند.در عبادت به حدی رشد کرده بودند که وقتی به نماز می ایستادند محراب ایشان نورانی و نوری از ایشان به اطراف ساطع می شدآنقدر با عطوفت و مهربان بودند که ام ابیها لقب داده شدند.بهترین دختر.بهترین مادر،بهترین همسر بودند.حتی امام زمان عج در رابطه با ایشان فرمودند:مادرم حضرت زهرا برای من الگوی نیکویی است.
 رضوی به بانوان برای آشنایی باابعادشخصیتی حضرت فاطمه مطالعه در مورد ابعاد شخصیت ایشان،شرکت در جلسات اهل بیت سلام الله ،توجه به مضامین بلند دعاهای وارده به ایشان مثلا در حدیث کساء حضرت با چه لحنی فرزندان خود را مورد خطاب قرار می دهند وتوجه به سخنان و احادیثی که از این بانوی مکرمه به ما رسیده است راتوصیه کرد.
این مربی پرورشی درپاسخ به سوال کدام ویژگی حضرت فاطمه رابیشتر درزندگی به کار می برید گفت:شبیه به ایشان شدن سخت هست ولی در حد توان سعی می کنم بصیرت در مسائل جامعه،دفاع از ولی زمان و حجاب ایشان رادر زندگی خودم بکار ببرم.

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب