خبرنگار افتخاری
طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
15. آذر 1395 - 11:50
معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد؛
وجود 203 بیمار مبتلا به ایدز در کهگیلویه و بویراحمد
معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حدود 203 بیمار مبتلا به ویروس HIV در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است، ابراز کرد: از این تعداد تنها حدود 19 نفر در استان تحت درمان هستند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،  محمدرضا قلعه گلاب در نشست کمیته ایدز با بیان اینکه در سراسر دنیا و همچنین در کشور ما اقدامات خوبی برای کنترل بیماری ایدز برداشته شده است، افزود: کنترل این بیماری‌ در سال‌های اخیر منجر به کاهش ابتلا به آن شده است.

 

وی با بیان اینکه از شروع همه‌گیری بیماری ایدز تاکنون بیش از 38 میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: از این میزان، 16 میلیون نفر زن و 2.5 میلیون نفر کودک هستند.

 

معاون فنی مرکز بهداشت استان با اشاره به اینکه طبق برآوردها روزانه حدود 6 هزار مورد جدید به بیماری ایدز مبتلا می‌شوند، عنوان کرد: از 38 بیمار مبتلا به ایدز در دنیا، تنها نیمی از آنها از بیماری خود اطلاع داشته و حدود 50 درصد از بیماران از ابتلای خود به این ویروس آگاهی ندارند.

 

 قلعه گلاب بیان کرد: در صورت تشخیص به موقع بیماری، می‌توان خدمات درمانی خوبی ارائه کرد.

 

وی با بیان اینکه حدود 203 بیمار مبتلا به ویروس HIV در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است، ابراز کرد: از این تعداد تنها حدود 19 نفر در استان تحت درمان هستند.

 

معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مهم‌ترین عللی که مبتلایان به این ویروس برای درمان مراجعه نکرده و یا به استان‌های مجاور برای درمان مراجعه می‌کنند، نگاه و رفتاری است که نسبت به این بیماری در جامعه وجود دارد.

 

مهندس قلعه گلاب تصریح کرد: بسیاری از افراد جامعه این بیماری را به مسائل اخلاقی مرتبط می‌دانند که باید این ذهنیت را در جامعه تغییر دهیم تا بتوان خدمات درمانی مطلوب به این بیماران ارائه کرد.

 

وی بیان کرد: ما به مبتلایان به ایدز این اطمینان را می‌دهیم که اطلاعات مربوط به پرونده پزشکی آنها در سیستم دانشگاه علوم پزشکی کاملا محرمانه خواهد بود.

 

معاون فنی مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد همکاری‌های برون بخشی برای مقابله با بیماری ایدز را در استان مطلوب عنوان کرد و گفت:"  تلاش برای مبارزه با این بیماری نباید تنها به هفته ایدز اختصاص یابد بلکه باید در تمام سال برای مبارزه با این بیماری تلاش کرد.

 قلعه گلاب در پایان از راه‌اندازی سه پایگاه سلامت در زندان‌های استان خبر داد و گفت: 3 مرکز جدید بیماری‌های رفتاری در این استان  نیز راه اندازی می شوند.

انتهای پیام/د

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب