صبح زاگرس
دانا
4. اسفند 1397 - 13:33
بانوان یاسوجی در اقدامی جالب با اهدای تخصص خود به زوج های جوان نیازمند کهگیلویه و بویراحمدی کمک کردند.

به نقل از ایل بانو، تحریم های ظالمانه، جنگ اقتصادی و در برخی موارد عدم مدیریت صحیح  در کشور باعث شده است که اقتصاد خانواده های زیادی دچار مشکل شود  در این میان نیز زوج های جوانی هستند که به واسطه این وضعیت اقتصادی زادواج خود را به تاخیر می اندازند.

برای یک دختر سخت است که بدون جهیزیه به خانه شوهر برود و از طرفی ایجاد یک زندگی به تجهیزات اولیه نیاز دارد تا اینکه به مرور زمان وضعیت کمی بهبود یابد در این میان هستند جوانانی که سال های سال است عقد کرده اند اما به دلیل وضعیت مالی نا مناسب هنوز عروسی نکرده اند.

 

 

 

اما در این میان افراد زیادی هستند که برای کمک به این زوج های جوان  تلاش می کنند برخی به صورت اهدای جهیزیه برخی ها کمک نقدی  تلاش می کنند این جوانان را به خانه خود بفرستند بانوان یاسوجی نیز از این قافله عقب نمانده اند و در کمک به زوج های جوان پیش قدم شده اند برخی نیز خودشان توان کمک مالی ندارند اما با تخصص و حرفه ای که دارند در این راه پیش قدم می شوند.

 

 

 

برخی از بانوان یاسوجی در اقدامی جالب برای کمک به زوج های جوان و فرستادن آنها به خانه خود حرفه و تخصصی که دارند را کمک می کنند.

 

این بانوان یاسوجی که دارای حرفه خیاطی هستند با قرار گرفتن در مصلی امام خمینی (ره) شهر یاسوج اقدام به دوخت  رایگان بالش های چند زوج جوان کرده اند که قابل تامل است.

 

 

 

مسئول این گروه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری ایل بانو، گفت: پایگاه مقاومت ولایت مصلی امام خمینی (ره) شهر یاسوج از سال 95 در راستای کمک به زوج های جوان فعالیت می کند که تا کنون به زوج های جوان زیادی کمک کرده است.

 

الهام حیدری گفت: گاهی کمک های نقدی نیز برای این زوج های جوان جمع اوری می کنیم که با این پول جمع آوری شده اقدام به خرید پر مرغ برای بالش و رو پشتی می کنیم که در اینجا به صورت رایگان توسط خیاط ها دوخته می شود و بعد بالش های آماده شده را به زوج های جوان تحویل می دهیم.

 

 

 

وی بیان کرد: از روز گذشته کار دوخت بالش ها آغاز شده است که  روز گذشته 18 نفر و امروز تا کنون 10 نفر در این کار فعالیت می کنند.

 

حیدری با بیان اینکه برخی از مردم برای کمک کردن وسایل و تجهیزاتی را به پایگاه ولایت مصلی می اورند  گفت: این زوج های جوان شناسایی شده اند و کمک های جمع آوری شده را در نظر داریک که در 7 اسفند ماه تحویل بدهیم.

 

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده نمایید:
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب