صبح زاگرس
دانا
15. بهمن 1397 - 8:33
جشنواره ملی برفی دنا به مدت دو روز در پیست اسکی کاکان برگزار شد که طبق گفته مدیرکل میراث فرهنگی گویا دست آورد آن حضور 20 هزار گردشگر در این منطقه بوده است؟!

 به نقل از ایل بانو، در روزهای 11 و 12 بهمن ماه جشنواره ملی برفی دنا با حضور 6 استان در پیست اسکی کاکان برگزار شد، اما با توجه به هزینه هایی که در این جشنواره شده است سوال اینجاست که این جشنواره ملی برفی دنا چه دست آوردهایی برای استان داشته است؟ آیا موفق شده که در معرفی استان و این پیست به سایر کشور تاثیرگذار باشد؟

 

نکته اول در این مورد این است که در خصوص جشنواره ملی برفی دنا اطلاع رسانی آنگونه که باید انجام نشده بود، چرا که خیلی از مردم به صورت اتفاقی به آنجا رفته بودند و در جشنواره شرکت کردند، هر جشنواره و همایشی که برگزار می شود باید در جهت آن اطلاع رسانی انجام شود، هدف این جشنواره معرفی استان و پیست اسکی کاکان بود.

 

 

 

اما اینکه این جشنواره تا چه اندازه در معرفی استان و ظرفیت های استان موفق بوده است را باید در آینده ببینیم، پیست اسکی کاکان به یک ساماندهی نیاز دارد این پیست با وجود اینکه در روزهای برفی و زمستان با استقبال بسیار خوبی مواجهه می شود اما متاسفانه از داشتن برخی امکانات محروم است.

 

 

نکته قابل تامل دیگر اینجاست که  مدیرکل میراث فرهنگی بعد از جشنواره در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها گفته است ۲۰ هزار نفر گردشگر در جشنواره ملی برفی از استان های یزد، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و تهران شرکت کردند. 

 

اینکه در طول دو روز 20 هزار نفر به پیست اسکی کاکان آمده باشند شاید تا اندازه ای درست باشد اما اینکه همه انها برای شرکت در جشنواره به این پیست اسکی کاکان آمده باشند کمی جای تامل دارد.

 

 

چرا که طبق عکس های منتشر شده در سایت های مختلف در محل برگزاری جشنواره جمعیت به سختی به 2 هزار نفر می رسید شاید منظور از 20 هزار نفر همه افرادی است که در طول دو روز  وارد پیست اسکی کاکان شده اند.

 

اگر به صورت خوش بینانه نگاه کنیم شاید در طول این دو روز 20 هزار نفر برای تیوپ بازی و تفریح به این پیست آمده باشند نکته دیگر اینکه این جشنواره در زمان خوبی برگزار نشد چرا که برگزاری جسنواره ملی برفی با 12 بهمن ماه و همایش همدلی در سایه سار چله عزت که 11 بهمن ماه و با حضور حداکثری مدیران کل و نماینده های استان برگزار شد مصادف بود که با استقبال کم مدیران همراه شد.

 

البته پیست اسکی کاکان در این دو روز پر بود از مسافرانی که برای تیوپ بازی و اسکی بازی به این مکان آمده بودند که باز هم دور از انتظار است جمعیتشان به 20 هزار نفر رسیده باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب