دانا
صبح زاگرس
16. دى 1397 - 11:06
سلامت روحی و روانی فروشندگان جمعه بازار در خطر است صدای آزار دهنده موتور برق ها و مشتری هایی که فراری می شوند، شهرداری به جای تعطیل کردن به فکر ساماندهی باشد.

به نقل از ایل بانو، کار کردن عار نیست این روزها که شرایط اقتصادی خیلی ها تعریفی ندارد باید صبح تا شب از خانه بیرون بروند با انجام کارهای مختلفی از جمله کارگری و دست فروشی لقمه ای نان حلال به دست بیاورند البته هیچ کاری عار نیست فقط باید حلال باشد، در فصل زمستان هستیم،  در این سرما گاهی افرادی را می بینیم که با صورت قرمز شده از سرما در حال دست فروشی هستند.

جمعه بازار یاسوج در روزهای تعطیل حسابی شلوغ می شود جمعه که دیگر جای خود دارد، در این بازار روز یاسوج دست فروشان با سن های مختلف و قشرهای مختلف از مرد و زن حضور دارند، پیرمردی که به همراه همسرش در غرفه ای هستند تا آن خانم میان سالی که شوهرش فوت کرده است.

جوانان و نو جوانانی که در حال فروش دستمال کاغذی و اسنک و سمبوسه هستند همه اینها شب ها می خواهند با دست پر به خانه بر گردند بنابراین سلامت این افراد نیز مهم است، با وجود حاشیه های زیادی که این بازار در چند ماه گذشته داشته است نیاز است که یک تصمیم جدی در این خصوص گرفته شود.

البته تصمیمی که بر ضرر این فروشندگان نباشد، بعد از آتش سوزی چند غرفه از این بازار در چند ماه گذشته برق خیلی از این مغازه ها قطع شده و هنوز متصل نشده اند اما فروشنده ها بیکار ننشسته اند و برای وصل شدن برق از موتور برق استفاده می کنند.

بدون شک اکنون جمعه بازار یاسوج به وضعیت بسیار خطرناک تری تبدیل شده است، هر چند که خیلی از مغازه ها برق دارند اما تعدادی نیز همچنان بدون برق هستند و از موتور برق استفاده می کنند، صدای موتور برق در هر طرف جمعه بازار یاسوج می آیدو هرکس وارد آن می شود با سر درد آنجا را ترک می کند.

 

از طرفی این فروشنده ها باید صدای آن را تا اواخر شب تحمل کنند که  بدون شک سلامت روحی و روانی انها دچار مشکل می شود و آن را به خانواده نیز منتقل می کنند.

وقتی یک دور کامل در جمعه بازار یاسوج بزنید با فروشنده های جوان، مسن و میان سال مواجه می شوید که برخی ها با همسر خود و برخی ها تنها در حال فروشندگی هستند شاید نیاز باشد که یک نظم خاصی در این منطقه ایجاد شود تا زمانی که فکر جدی یا بهتری انجام شود.

انتهای پیام/

 
 

 

 

 

 

 

 

 
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب