صبح زاگرس
دانا
15. دى 1397 - 13:11
پارکی که روزی به نام بانوان در یاسوج با حضور مسئولان کشوری و استانی برای تفریح و سرگرمی بانوان راه اندازی شد امروز و پس از چندین سال مسئولین شهر یاسوج هم به فکر تغییر مکان تنها پارک بانوان افتاده اند.

پارک بانوان یکی از نیاز های عمده هر بانویی در اوقات فراغت است که پس از کش و قوس های فراوان در شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد است تپارکی به نام بانوان راه انازی شد که در حد نام خود خلاصه شده است.

 

این پارک در دی ماه سال 1395باحضورمسئولین کشوری و استانی افتتاح شد؛ که مسئولین مکان نامناسبی را برای آن در نظر گرفتند، که سبب به خطر افتادن سلامتی بانوان و فرزندان آن ها می شود؛ این پارک دیواره هایی از ورقه های پلاستیکی دارد؛ که در مقابل گرما و سرما مقاومتی ندارند، حتی از درون پارک فاضلاب می گذرد که سبب انتشار میکروب ها و سپس ایجاد بیماری های خطرناک می شود.

 

 

درقسمت مجاورپارک تپه هایی وجود دارد که خوابگاه های دانشجویی دانشگاه یاسوج برروی این تپه ها ساخته شده است؛ در واقع این پارک تنها نامش پارک بانوان است.

 

 

درون پارک نیزآرایش و ترتیب آن بسیار نامنظم است گویی کوه پیمایی است نه بوستان، و فضای زیبایی بصری مناسبی ندارد؛ به گفته بانوان این پارک حتی یک بوفه یا نماز خانه ندارد وامکانات ورزشی آن در حد صفر است بانوان در این پارک امنیت ندارند.

 

اما پارک بانوان در شهرستان گچساران نیز افتتاح شد به گونه ای دیگر؛ این پارک پس از مدتی درختان آن با آرایش خاصی قرار گرفتند؛

 

 

این پارک از همان ابتدا به محل و مکان قرار گرفتن آن توجه شد؛ که هم اکنون نیز مکان های در عرصه صنایع دستی بانوان نیز در پارک ارائه می شود؛

 

 

پارک بانوان شهرستان گچساران از دیواره های حفاظت شده و ایمن برخوردار است؛ که یکی از اهداف ایجاد پارک ها فضایی آرامش بخش و ایمن برای بانوان است که به خوبی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

اصلا این دو پارک قابل قیاس نیستند و گویی مسئولین شهر یاسوج عادت کرده اند به موازی کاری ها و آزمون و خطا هایشان.

 

این در حالی است که شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است و مسئولین هم اکنون نیز تصمیم گرفته اند که مکان پارک را تغییر دهند.

 

اما واقعا این آزمون و خطاها تا کی در یاسوج ادامه دارد؟ از همان ابتدا مگر معلوم نبود که وضعییت پارک بانوان یاسوج چگونه است؟ یعنی واقعا الان چشم تان برروی حقایق باز شده است که مکان آن را تغییر دهید؟؟

 

پس این همه اعتباری که از صندوق بیت المال بیهوده صرف کرده اید چه می شود؟ مسئولین تا کی می خواهید آزمون و خطا کنید ؟

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب