صبح زاگرس
دانا
6. آذر 1397 - 12:04

شاسته سالاری موضوعی مهم در انتخاب افراد در پست های مختلف است افرادی هستند که شایسته داشتن پست های استانی و کشوری را دارند اما متافسانه به دلایلی از جمله دخالت احزاب مختلف و جریان های سیاسی  واژه شایسته سالاری به واژه ای گمنام تبدیل می شود.

کهگیلویه و بویراحمد استان کوچکی است اما در همین استان کوچک سیاست به شدت جریا دارد به گونه ای که در سال 74 که رهبر انقلاب به این استان سفر کردند نیز به این موضوع اشاره کردند که مردم این استان سیاست زده هستند چند روز قبل نیز فرمانده سپاه فتح استان که بومی نیست و تازه وارد استان شده است نیز به این موضوع اشاره کرد که سیاست مردم این استان را له می کند.

وقتی استانی سیاست زده باشد و همه چیز را در سیاست بداند بدون شک در انتخاب پست ها شایسته سالاری مفهومی ندارد در گذشته افرادی بودند که به دلیل هم فکر نبودن با مسئولان ارشد استان برکنار شده اند هر چند فعال بودند اما برکنار می شوند که افراد هم فکر با مدیر جایگزین این افراد شود.

متاسفانه نگاه طایفه ای در این استان بیداد می کند به گونه ای که معاون سیاسی استاندار در جلسه ای به این موضوع اشاره کرد که گاهی برای عزل و نصب یک نفر فلان طایفه موافق و دیگری مخالف است.

در گذشته بارها اتفاق افتاده است که مدیری برکنار می شود و پشت سر برکناری اش حواشی نیز ایجاد می شد که فلان نماینده یا فلان مدیر به چه دلیلی حکم برکناری من را صادر کرده است گاهی نیز افرادی بودند که خبر برکناری خودشان را در رسانه ها می خواندند و روحشان خبر ندارد.

 31  اردیبهشت ماه بود که امین بابویی به عنوان سرپرست معاون منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی استان منصوب شد قبل  از این سمت وی معاونت اجتماعی دانشگاه  علوم پزشکی  را بر عهده داشت انتظار خیلی ها بر این بود که امین بابویی در معاونت منابع انسانی بماند اما در کمال تعجب بعد از 7 ماه برکنار شد.

نکته جالب دیگر اینجاست چرا فردی که بر کنار می شود خودش در جریان نیست و باید خبر برکناری اش را از رسانه ها بخواند و متوجه شود فردا نباید سر کار برود.

امین بابویی  جوان هم استانی بود که می توان گفت فعالیت نسبتا مناسبی نیز داشت که به گفته خودش خبر برکناری ام غافل گیرم کرد و شوکه شدم.

در همین خصوص و یک هفته بعد از برکناری امین بابویی مصاحبه ای با وی داشتیم که در زیر می خوانید:

امین بابویی در پاسخ به این سوال که دلیل برکناری تان چه بوده است گفت:  برای خودم نیز یک شوکه بود و در جریان دلیل برکناری ام نبودم  و نیستم  شب در خانه مهمان داشتیم و یکی از دوستانم زنگ زد که برکنار شدی با تعجب پرسیدم چطور گفت در رسانه ها منتشر شده است.

بابویی  این سوال که ایا دلیل برکناری تان را از رئیس دانشگاه پرسیدید را اینگونه جواب داد: از رئیس دانشگاه نپرسیدم و شخصیتم اینگونه نیست که دنبال این موارد باشم  روز آخر تا عصر جلسه بودم فردای آن روز  نیز قرار بود جلسه بروم تصمیمی که گرفتند ما مطیع هستیم اما دلیلش هنوز برای خودم مشخص نیست.

وی ادامه داد: اختلافات سلیقه ای  با رییس دانشگاه  داشتم اما از بعد  از لغو ابلاغ آقای مجیدی اختلافات ما زیاد تر شد در آزمون شرکتی  که قرار بود برگزار شود نیز اختلافاتی وجود داشت اختلاف نظر بود اما اینکه موضوعی را محکم به من گفته باشند نه موضوعی نبود و در جریان نیستم.

محمد غلام نژاد فرد  شریفی است اما کلا اعتقادی به این که رشته بالینی وارد این کار شود ندارم چرا که رشته بالینی به درد مدیریت منابع انسانی نمی خورد چون که ما بازدید های زیادی داشتیم نمی شود هم بازدید داشت و هم مطب داشت بالینی بیشتر صرف بیمار می شود اما وی فرد  پاکدستی است امیدوارم موفق شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب