صبح زاگرس
دانا
22. آبان 1397 - 12:46
شکوفه نیکمرام و پریسا جهانفکریان دو بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی هستند که به اردوی تیم ملی در رشته وزنه برداری دعوت شده اند.

به نقل از ایل بانو شکوفه  نیکمرام و پریسا جهانفکریان دو بانوی وزنه بردار کهگیلویه و بویراحمدی هستند که  به اردوی تیم ملی دعوت شدند در همین خصوص مصاحبه ای با این دو بانوی ورزشکار داشتیم که در زیر می خوانید.

 

شکوفه نیکمرام که 22 سال دارد در گفت و گو با ایل بانو گفت: از سال 91 وارد ورزش شدم  که 7 سال در رشته ورزشی کونگ فو فعالیت داشتم  و مدال هایی نیز کسب کردم، با توجه به اینکه ورزش وزنه برداری در بخش بانوان یک سال است که در کشور راه اندازی شده است نزدیک به 7 ماه است وارد این رشته شده ام.

 

وی افزود: در اولین مسابقات وزنه برداری بانوان  وزنه بردار نیز که در مشهد برگزار شد شرکت کردم و موفق به دریافت مدال برنز شدم  هم اکنون نیز به در اردوی تیم ملی در تهران هستم.

 

این بانوی ورزشکار جوان ادامه داد: در کشور به ورزش بانوان کمتر توجه می شود از طرف دیگر نگاه  مردم نسبت به یک بانوی وزنه بردار متفاوت است و برایشان عجیب است اما مدیرکل ورزش و جوانان استان به ورزش بانوان توجه ویژه ای تا کنون داشته است  و نسبت به قبل پیشرفت های بهتری داشتیم فقط نیاز است که خانواده ها و دیگر مسئولان نسبت به ورزش بانوان اهمیت بیشتری بدهند.

 

نیکمرام عنوان کرد: بانوان نباید از این موضوع بترسند که فلان ورزش تنها مختص آقایان است و باید به دنبال علاقه ای که دارند بروند اکنون خیلی از مردم استان وزنه برداری  برای یک خانم را کار جالبی می دانند و به نظرشان اینکه خانمی وارد این رشته ورزشی شود کار بزرگی است.

این بانوی ورزشکار یاسوجی تصریح کرد: یکی از دلایلی که وزنه برداری بانوان در کشور دیر راه اندازی شد پوشش بانوان بود اما اکنون ایران لباس مخصوصی برای بانوان طراحی کرده که اسلامی است و در فدراسیون جهانی نیز تایید شده که ما نیز با همان پوشش کاملا اسلامی در مسابقات وزنه برداری در سطح بین المللی شرکت می کنیم.

 

نیکمرام در پایان به بزرگترین آرزویش اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به اردوی تیم ملی دعوت شده ایم و تمرین  هایی که در استان نیز انجام می دهیم تلاش می کنم که به المپیک برسم.

 

 پریسا جهانفکریان یکی دیگر از بانوان وزنه بردار کهگیلویه و بویراحمدی که به اردوی تیم ملی دعوت شده است نیز در گفت و گو با ایل بانو گفت:  متولد سال 74 هستم  که  چهار سال است وارد ورزش شده ام و مدت یک سال است به صورت حرفه ای وزنه برداری  کار می کنم.

 

وی گفت: هر ورزشی سختی های خودش را دارد و برای موفقیت باید تلاش کنیم، تا کنون مردم نیز حمایت کردند، تا 30 آبان ماه در اردوی تیم ملی هستیم و برای آینده و شرکت در المپیک تلاش می کنم.

 

این بانوی وزنه بردار در پایان گفت: در مسابقات کشوری که مرداد ماه در مشهد برگزار شد موفق به کسب مدال طلا شدم، همچنان این ورزش را ادامه می دهم که بتوانم در سطح جهانی مدال کسب کنم، ورزش کردن مرد و زن ندارد و برای سلامتی مفید است ورزش حرفه ای زندگی شخص را نیز حرفه ای می کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب