صبح زاگرس
دانا
17. آبان 1397 - 16:00
روستای توریستی کریک دو امامزاده دارد که زینت بخش این روستای زیبا هستند و رودخانه وسط این روستا زیبایی دوچندانی به روستای تاریخی کریک داده است.

کهگیلویه و بویراحمد به عنوان پایتخت  طبیعت ایران و سرزمین چهار فصل زیبایی هایی دارد که چشم هیچگاه از دیدن آنها خسته نمی شود و جان انسان را تسلی  می بخشد زیبایی هایی که نشانه رحمت و عظمت خداوند است که بدون هیچ منتی در اختیار انسان ها گذاشته است باشد که شکرگذار باشند.

 

شهرستان های بویراحمد و دنا که جزو مناطق سردسیری استان محسوب می شود، دارای زیبایی های وصف نشدنی است، در شهرستان دنا روستای زیبا و توریستی وجود دارد که هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و برخی از خانه های آنها دارای ساختار گلی است و حالت پله کانی دارند.

 

روستای کریک در جنوب غربی شهر سی سخت قرار دارد، از وسط این روستای کوهستانی رودخانه ای عبور می کند که در هر چهار فصل سال زیبایی های خاصی برای دیدن  دارد، بوی برنج های چمپای این منطقه در فصل برنج کاری  هر مسافری را به این منطقه می کشاند که چند دقیقه ای در کنار این مزارع بنشیند و تنها نظاره گر این طبیعت زیبای خدادادی باشد.

 

بقاع متبرکه امامزادگان ابراهیم و میراسحاق محمد (ملقب به شاه عسکر) متصل به هم بر روی تپه‌ای در ضلع شمال غربی روستای کریک در وسط قبرستان تاریخی ـ اسلامی روستا واقع شده است.

 

به اعتبار اسناد موجود امامزاده ابراهیم(ع) منتسب به اولاد و احفاد امام سجاد(ع) اما در رابطه با نسب امامزاده میر اسحاق محمد(ع) دو نظر ابراز شده است، جمعی ایشان را از احفاد امام سجاد(ع) و سندی مکوب ایشان را از نوادگان امام محمد باقر(ع) می‌داند.

این دو امامزاده مورد  احترام اهالی منطقه و روستای کریک است با توجه به آب و هوای خوب روستای کریک فصل بهار و تابستان مسافران زیادی وارد این روستا می شوند و به زیارت امامزاده ابراهیم(ع) و امامزاده عسکر(ع) می روند.

 

تصاویر بیشتر از این روستای زیبا را در ادامه مشاهده می کنید:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب