صبح زاگرس
دانا
8. آبان 1397 - 9:44
دانش اموزان دختر کهگیلویه و بویراحمدی آنقدر فضای مجازی را امن می دانند که آن را با آلبوم خانوادگی اشتباه گرفته اند و این موضوع زیر سایه خواب آموزش و پرورش و مدارس استان در حال زیاد شدن است.

به نقل از ایل بانو، در فضای مجازی که اکثر قریب به اتفاق افرادی که در آن هستند  با هویت نا معلوم فعالیت می کنند  و شناختن آنها نیز کمی مشکل است بنابراین اعتماد کردن در این فضا به کسی که تنها چند بار با آن چت کرده اید نیز مشکل است، شاید طرف مقابل شما فردی سودجو باشد، شاید با کسی چت کنید که دنبال گرفتن نقطه ضعف و باج گیری باشد بنابراین نباید به هر کسی اعتماد کرد.

 

امروزه فضای مجازی نه تنها گریبان گیر پدران و مادران است بلکه گویا این موضوع به مدارس نیز کشیده شده است و شاهد هستیم که دانش اموزان نیز از این موضوع جا نمانده  اند و خودشان را به فضای مجازی رسانده اند که این می تواند یک معضل و مشکل بزرگ برای آن ها باشد.

 

کهگیلویه و بویراحمد نیز از این موضوع مستثنی نیست و طبق آمار درصد زیادی از مادران بیش از 7 ساعت از شبانه روز خود را در این فضا می گذرانند، این آمار نشان می دهد که مادران در کنار فرزندان نیز از این فضا استفاده می کنند بنابراین با این کار ناخواسته فرزندش را تشویق می کند وارد این فضا شود.

دانش آموزان برای مطالعه به تمرکز و دقت لازم نیاز دارند، اگر این مطالعه کردن بدون دقت و تمرکز انجام شود بدون شک نمی تواند در درس هایش موفق عمل کنند، یکی از خصلت هایی که فضای مجازی دارد کاهس تمرکز و سرگرم کردن افراد در مدت های طولانی است به گونه ای که فرد با وارد شدن به این فضا بدون اینکه گذر زمان را احساس کند ممکن است چند ساعت مشغول آن باشد.

 

می توان گفت در کهگیلویه و بویراحمد امار قابل توجهی از دانش اموزان در این فضا هستند و می تواند مشکلاتی را برای آنها در کنار عدم تمرکز ایجاد کند وارد شدن بدون آگاهی در این فضا خساراتی را ایجاد می کند که گاهی جبران ناپذیر است.

 

روز گذشته در فضای اینستاگرامی با صفحه ای رو به رو شدم که جالب به نظر می رسید، صفحه اینستاگرامی که اسمی جالب دارد و متعلق به استان است، نکته جالب در این صفحه مجازی اینجا است که دانش آموزان دختر و پسر مدارس مختلف استان در مدرسه عکس می گیرند و برای این مدیر این صفحه ارسال می کنند و منتشر می شود.

بعد از مدتی این عکس در اینستاگرام منتشر می شود و پایین عکس نیز نوشته می شود که این عکس را فلانی از فلان مدرسه در فلان شهرستان فرستاده است و این یعنی آموزش و پرورش استان شاید نداند در مدارسش چه می گذرد.

 

انتشار این تصاویر در فضای مجازی آن  هم فضایی که میلیون ها مخاطب دارد، قابل تامل است یعنی دانش اموزان ما به ویژه دانش اموزان دختر این استان آنقدر این فضا را امن می دانند که بدون هیچ ترسی عکس در مدرسه شان را برای فردی که نمی شناسند می فرستند که در فضای مجازی منتشر کند.

با وجود اینکه بردن گوشی به مدارس ممنوع است اما گویا در مدارس استان به راحتی این کار انجام می شود و حتی با محیط مدرسه عکس یادگاری نیز گزفته می شود و در فضایی نا معلوم منتشر می شود دختران جوان کهگیلویه و بویراحمدی غافل از خطرات این فضا به راحتی تصاویر خود را منتشر می کنند.

 

انتظار می رود که مسئولان استان به ویژه مدیران مدارس دخترانه بر روی این موضوع توجه بیشتری داشته باشند چرا که این فضا می تواند علاوه بر افت تحصیلی دانش اموزان خطراتی نیز برای انها داشته باشد با وجود هشدارهای پلیس فتا در استان اما گویا هنوز خیلی ها این فضا را یک سرگرمی و شوخی می دانند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب