صبح زاگرس
دانا
3. آبان 1397 - 7:43
آنهایی که امسال نتوانستند به کربلا بروند دلشان همچنان کربلایی است و برای زائران حسینی سنگ تمام می گذارند.

به نقل از ایل بانو، این روزها خیلی ها بار سفر را بر می دارند و می گویند حلال کنید فردا عازم کربلا هستیم  و این جاست که دل خیلی از ما که طلبیده نشده ایم می شکند و هوای کربلا می کند اما گویا امام حسین (ع) هنوز به ما اجازه دیدار نداده است و از سفر کرده ها التماس دعا داریم که به اقا بگو فلانی را نیز بطلبد.

 

در این روزها هستند افرادی که دلشان در کربلاست اما خودشان اینجا، دل های زیادی این روزها هوای کربلا را دارد خیلی ها دوست دارند نجف تا کربلا را پیاده بروند و با گفتن لبیک یا حسین (ع) اشک از دیده هایشان جاری شود، یک بار که بروی دیگر دلت گیر می افتد، سال بعد و سال های بعد دیگر نمی توانی خودت را راضی کنی که  اربعین در کربلا نباشی.

اما آنهایی که جامانده های کربلا هستند برخی ها اگر چه خودشان کربلا نرفته اند اما برای زائران امام حسین (ع) سنگ تمام می گذارند این جامانده های کاروان ابا عبدالله الحسین (ع)  زائران کربلا را تا رسیدن به مقصد با دادن نذری های مختلف همراهی می کنند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل موقعیت جغرافیایی و راه های ترانزیتی که دارد در مسیر بسیاری از استان ها برای رسیدن به خرمشهر قرار دارد و تعداد زیادی از افرادی که قصد شرکت در پیاده روی بزرگ اربعین را دارند از مسیر یاسوج به سمت گچساران و از آنجا به سمت خرمشهر و مرز شلمچه می روند که از آنجا راهی شوند.

بانوان کهگیلویه و بویراحمدی  که از کاروان کربلا جا مانده اند در موکب هایی که برپا شده است برای زائران سنگ تمام می گذارند تا شاید سال های بعد پیاده روی اربعین و زیارت کربلای معلی نصیبشان شود.

 

بانوان یاسوجی از چند روز گذشته در موکب ابا عبدالله الحسین(ع) که در جاده کمربندی یاسوج-اصفهان در کنار پمپ بنزین خلیج فارس قرار دارد که مأمنی برای زائران حسینی باشد تا خستگی مسیر از تن به در کنند و با انرژی بیشتری مسیر را ادامه دهند.

 

 این بانوان که خستگی برایشان مفهومی ندارد از طلوع آفتاب تا نیمه های شب در این موکب هستند و روزانه بیش از 1000نفر را پذیرایی می کنند، در این موکب ناهار و شام نیز برای زائران تهیه می شود.

 

در گوشه ای دیگر فردی کفاشی راه انداخته است و به صورت رایگان کفش زائران را واکس می زند آری اینجا صبح و شب نمی شناسد و هر کس با هر توانی که دارد کاری را به دست گرفته است.

در زیر تصاویری از موکب اباعبدالله الحسین (ع)  را می بینید که در حال آماده کردن تجهیزات برای پذیرایی از زائران هستند.

گفتنی است این موکب به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بویراحمد برپا شده است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب