صبح زاگرس
دانا
24. مهر 1397 - 12:06
شان و منزلت بانوان با حجاب حفظ خواهد شد از طرفی ظهور پدیده مدگرایی و به اصطلاح غرب گرایی شان و ارزش زن را به حاشیه می برد.

خداوند متعال انسان را خلق کرد و همه اسباب زندگی را برای بهرمندی از زندگی در اختیار او قرار داد و تعالیم الهی برای استفاده صحیح تر و بهتر از ظرفیت ها و نعمت های الهی را به وی عطا کرد.

 

خداوند در کتاب مقدس قرآن به مقوله پوشش و حجاب به عنوان یک ارز بشری یاد کرده است و هدف از آن را برای جنس زن تامین امنیت، شخصیت و کرامت او معرفی کرده است.

 

در رابطه با مقوله حجاب با چند نفر از بانوان شهر یاسوج گفت و گو کرده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

خانم دانش آموز در این باره به صبح زاگرس گفت: در شرایط امروز بانوان باید حجاب حضرت زهرا (س) را به عنوان الگو قرار دهند و حجاب بانوان را محدود نمی کند و آنها میتوانند در جامعه نقش های اجتماعی را بپذیرند و حجاب هم داشته باشند.

وی افزود: با داشتن حجاب مصونیت برای بانوان به وجود خواهد آمد و در برابر ناهنجاری های اجتماعی که قشر بانوان را تهدید می کند، او را حفظ خواهد کرد.

 

یکی دیگر از شهروندان یاسوجی بیان کرد: بنده به عنوان یک خانم، معتقد هستم مقوله حجاب مانع، حصار و محدودیت  محسوب نمی شود بلکه این موضوع، امنیت من را تامین می کند.

مرادی اظهار کرد: حجاب حریم ها را مشخص می کند و بانوان باید این پوشش و حجاب را تجربه کنند تا نسبت به ارزش های آن بیشتر آشنا شوند.

 

یکی دیگر از بانوان شهر یاسوج اشاره کرد: در شرایط امروز حجاب امری واجب محسوب می شود زیرا یکی از پروژه های دشمن بر علیه ارزش های انقلاب، جنگ نرم است  و دشمن با استفاده از این شیوه قصد حمله به ارزش های دینی را در برنامه دارد و باید گفت حجاب از ارزش های دین و جامعه محسوب می شود.

 

موحد زاده بیان کرد: بانوان محترم باید بدانند شان و منزلت آنها با حجاب حفظ خواهد شد از طرفی ظهور پدیده مدگرایی و به اصطلاح غرب گرایی به وجود آمده است که در شأن بانوی مسلمان نیست، اما باید بانوان ارزش های زن بودن را با حفظ حجاب در جامعه حفظ کنند و به نوعی  حجاب مصونیت محسوب می شود.

 

وی اضافه کرد: یکی از دلایلی که امروز جوانان کمتر به ازدواج روی می آورند این است که مسئله حجاب کمرنگ شده است زیرا اعتماد در بین جوانان بخاطر همین مسئله کمتر شده است .

محمدی، یکی دیگر از بانوان یاسوجی گفت: در شرایط حاضر شهر یاسوج به سمت بی حجابی می رود و اگر حجاب رعایت شود شخصیت و کرامت شخص افزایش پیدا می کند و توصیه دارم اگر برخی بانوان پوشش چادر را انتخاب نمی کنند حداقل باید از پوشش مناسبی که ارزش های او را حفظ کند بر تن داشته باشد.

خانم حقگو از دیگر شهروندان یاسوجی اشاره کرد: پوشش و حجاب مورد توصیه از وصیت های شهیدان  کشور ما بوده است زیرا این شهداء برای امنیت ایران جان دادند و ما وظیفه داریم از این طریق راه آنها را ادامه دهیم و الگوی ما بانوان باید حضرت زهرا (س) باشد و باید بگویم به هر اندازه بانوان حجاب را رعایت کنند امنیت خود آنها بیشتر خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب