صبح زاگرس
دانا
16. مهر 1397 - 8:08
پارک عمومی چشمه نباتی یاسوج که چند سالی است به مکانی مناسب برای تفریح خانواده ها تبدیل شده است گویا در کنار عدم نظارت در حال تبدیل شدن به شرایط چند سال قبل است.

پارک ها مکان هایی عمومی است بنابراین اتفاقاتی که در یک مکان عمومی رخ می دهد ممکن است افراد زیادی را نیز درگیر کند اگر نظارت صحیح و مناسبی بر روی پارک ها انجام نشود ممکن است علاوه بر داشتن تاثیرات منفی معضلات دیگری را نیز در جامعه ایجاد کند بنابراین نظارت یک نکته بسیار مهم در چنین مکان هایی است.

 

نظارت حتما نباید به این شکل باشد که افرادی با لباس های رسمی و خشک وارد چنین مکان هایی شوند و نظارت کنند، خیر گاهی بهتر است که مسئولان برای نظارت بهتر و تاثیرگذار تر با لباس های معمولی و به صورت یک فرد عادی وارد شوند و وضعیت را بررسی کنند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

 

پارک چشمه نباتی یاسوج در سال های گذشته جز یکی از پارک های معروف شهر یاسوج بود البته معروفیت آن نه به دلیل زیبایی بودن بلکه به دلیل وجود و تجمع معتادان در آن منطقه بود به گونه ای که مسئولان برای بهبود این وضعیت تصمیمی گرفتند که این منطقه را به یک پارک زیبا تبدیل کنند.

 

 

تبدیل شدن این منطقه به یک پارک تصمیمی مناسب بود چرا که همیشه شاهد حضور افراد با ظاهرهای نامناسب در این منطقه بودیم در حقیقت در گذشته به محل تجمع افرادی خاص تبدیل شده بود و هر کسی به آنجا نمی رفت اما امروز به یک مکان مناسب زیبا و عمومی تبدیل شده است که به دلیل زیبایی طرفداران زیادی نیز دارد.

 

این پارک به دو بخش تبدیل شد یک قسمت آن توسط شهرداری به پارک تبدیل و هم اکنون در اختیار بخش خصوصی است و بخش دیگر آن به یک پارک عمومی تبدیل شده است و رفت و امد زیادی نیز دارد چرا که هم در یک منطقه مناسب قرار گرفته است و هم می توان گفت اندکی با هیاهوی شهر فاصله دارد و میزبان افراد مختلف است.

 

 

پارک عمومی چشمه نباتی این روزها وضعیت نامناسبی دارد گویا در حال تبدیل شدن به دو الی سه سال قبل است، یعنی در این مکان بوهایی به مشام می رسد که یک هشدار برای مسوئلان است که نظارتشان را بیشتر کنند چرا که طبق شنیده ها گویا این منطقه به مکانی برای خرید و فروش برخی مواد افیونی تبدیل شده است.

 

این پارک روزی یکی از محل هایی بود که خرید و فروش مواد مخدر در آن به راحتی انجام می شد اما اکنون که به یک پارک عمومی تبیل شده است و جوانان و نو جوانان بخشی از وقت خود را در این مکان می گذراند، و این یک زنگ خطر برای مسئولان است که زحمت های گذشته خود را با عدم نظارت مناسب از بین نبرند.

 

 

نه تنها در این پارم بلکه در سایر پارک های یاسوج گاهی مواردی مشاهده می شود که جای تامل دارد، مثلا جوانانی که با داشتن یک منقل و روشن کردن آتش قلیان ها را آماده و به صورت ساعتی اجاره می دهند که جوانان زیادی نیز استقبال می کنند، استفاده از چنین وسایلی در یک مکان عمومی که کودکان خانواده ها حضور دارند مناسب نیست اما وجود دارد.

 

نظارت حلقه  گمشده در پارک های یاسوج است که بهتر است قوی شود، سخت گیری زیاد نباشد اما خیلی هم سر سری گرفته نشود که بعدها به یک معضل تبدیل شود و کار از دست خارج شود و نتوان اقدام مناسب انجام داد.

 

انتهای پیام/د

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب