صبح زاگرس
دانا
5. مهر 1397 - 8:09
امنیت دانش آموزان مهمترین دغدغه اولیا است پدر و مادر باید از امنیت کودکانشان در مسیرهای رفت و برگشت مطمن باشند که بتوانند با خیال راحت کودکشان را به مدرسه بفرستند بدون شک این امنیت می تواند در کنار خط کشی عابر پیاده در جلوی مدارس ایجاد شود.

خط کشی عابرهای پیاده یک موضوع بسیار مهم در کاهش تصادفات و مرگ و میر است خط کشی هایی که باعث می شود مرگ و میر عابر پیاده کاهش پیدا کند در حالی که می بینیم هر ساله چند  عابر پیاده در جاده های استان جانشان را از دست می دهند و این اهمیت خط کشی پایده روها را نشان می دهد.

 

هر چند که باید فرهنگ استفاده از مکان های دارای خط کشی عابر پیاده به مردم آموزش داده شود مدارس یکی از مکان هایی است که به این کار نیاز ضروری دارد و حتما باید رو به روی مدارسی که در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد قرار دارند این خط کشی عابر پیاده ایجاد شود که چنین مواردی در خیلی از مدارس یاسوج وجود ندارد.

 

مدرسه ای که در هجرت ها قرا  دارد مدرسه ای که رو به روی شرکت گاز واقع شده است مدرسه ای که در میدان حمل و نقل واقع شده است و مکانی بسیار شلوغ است و متاسفانه در هیچ کدام از این مدارس خط کشی عابر پیاده وجود ندارد در حالی که این کار می تواند از تصادفات زیادی جلوگیری کند.

 

 

گاهی خبرهایی از تصادفات دانش اموزان می رسد که بسیار ناراحت کننده است سال گذشته پسر بچه 8 ساله ای در سرآبتاوه در اثر بی توجهی یک راننده هنگام عبور از جاده فوت کرد و تنها فرزند خانواده بود چند سال قبل پسربچه ای دیگر در یک مدرسه در یک روستا که قصد عبور از جاده را داشت با یک تصادف همه زندگی اش نابود می شود و آینده اش تحت تاثیر این تصادف قرار می گیرد.

 

شنیدن این چنین داستان هایی دردناک است باید برای چنین اتفاقی فکری شود که یکی از این کارها خط کشی عابرهای پیاده است همچنین گاهی مدارس که تعطیل می شوند و اولیا به دنبال فرزند خود می آیند نیز مشکلاتی ایجاد می شود که مهمترین ان باز هم تصادفات و ترافیک است گاهی در خیایان هجرت که مدرسه ای قرا دارد به اندازه ای شلوغ می شود که عبور از چند متر جاده ممکن است 20 دقیقه طول بکشد.

 

 

امنیت دانش اموزان مهمترین دغدغه اولیا است پدر و مادر باید از امنیت کودکانشان در مسیرهای رفت و برگشت مطمن باشند که بتوانند با خیال راحت کودکشان را به مدرسه بفرستند بدون شک این امنیت می تواند در کنار خط کشی عابر پیاده در جلوی مدارس ایجاد شود.

 

از طرف دیگر نیاز است که فرهنگ عبور از این خط کشی برای دانش اموزان به ویژه دانش اموزان ابتدایی اموزش داده شود چرا که این کودکان در راه مدرسه شیطنت های زیادی دارند باید به آنها گفته شود که در راه مدرسه بازی های کودکانه را انجام ندهند که ممکن است با حل دادن یکدیگر به وسط جاده موجب تصادف و مرگ یک نفر شوند.

 

در مسیرهایی که نزدیک به مدرسه است نیاز است که از صد متر قبل از مدرسه به راننده خودرو هشدار داده شود که دارد به مدرسه نزدیک می شود و احتیاط کند رعایت چنین مواردی می تواند باعث کاهش تصادفات دانش اموزان شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب