صبح زاگرس
دانا
5. مهر 1397 - 7:58
هر روز در بازار یاسوج کاهش نبود و کمبود یک کالای مورد نیاز مردم هستیم نمونه آن در روز گذشته تاید در بازار یاسوج وجود نداشت.

این روزها شاهد آشفته بازار بسیار شدیدی در بازار شهر یاسوج هستیم آشفته بازاری که تا کنون در یاسوج سابقه نداشته است و به گونه ای شده که برای خرید یک کالا باید چند مغازه قیمت بگیریم تا بتوانیم قیمت مناسب را پیدا و خریداری کنیم از طرف دیگر گاهی نیز کالاهایی هستند که پیدا کردنشان در بازار کمی زمان می برد.

 

روز گذشته وقتی برای خرید یک کالا به بازار مراجعه کردم پیدا نشد و تصمیم گرفتم که به خیابان عمده فروشان یاسوج بروم و جریان را پیگیری کنم امروز که وارد خیابان عمده فروش ها شدم برخی مغازه ها بسته بودند و برخی نیز گویا تازه جنس خالی کرده اند کمی که مغازه ها  را جست و جو کردم به کالایی که روز گذشته پیدا نشد رسیدم وقتی هم قیمت کردم می گفتند باید کارتنی خریداری کنید و دونه ای فروش نمی شود.

 

در برخی دیگر از مغازه ها نیز که اصلا وجود نداشت اما پیدا کردن برخی اجناس در عمده فروشی ها شاید کمی راحت باشد اما در سوپر مارکت ها و مغازه های کوچک با کمبود  مواجهه هستند نمونه آن را می توان تاید یا فابر دستی و لباسشویی مثال زد که روز گذشته  در  یاسوج پیدا نمی شد و اگر می شد هم باید کارتنی 87 هزار تومان می خریدیم.

 

 

با توجه به آشفته بازاری که وجود دارد می طلبد که مسئولان بیشتر از گذشته بر بازار نظارت داشته باشند در هفته های گذشته روزهایی بوده است که گاهی گوشت مرغ گاهی گوشت گاو و سایر مواد در بازار یاسوج با کمبود و نبود مواجهه شده است و این اتفاقات در اثر بی توجهی و عدم نظارت بر بازار اتفاق می افتند.

 

خوراک و پوشاک از نیازهایی اصلی مردم است که گاهی در هر دو اختلالاتی ایجاد می شود شیب صعودی قیمت پوشاک و خوراک در چند ماه گذشته نشان می دهد که این شیب همچنان وجود دارد و هر فروشنده ای به هر قیمتی که بخواهد اجناس خود را به فروش می رساند.

 

 

در بازار یاسوج وضعیت به گونه ای است که مردم برای خرید یک کالا باید چند مغازه قیمت بگیرند تا بتوانند جنس با قیمت مناسب تر را پیدا کنند وقتی هم از مفازه داران دلیل تفاوت قیمت یک کالا را می پرسند با این پاسخ مواجهه می شویم که این جنس بار جدید است و در بار جدید قیمت ها افزایش داشته است.

 

چند روز قبل برای خرید یک تشک به شهر یاسوج رفتم مغازه دار ویک خریدار با هم بحث می کردند خانم خریدار می گفت تو دیروز همین تشک را به من 50 گفتی و امروز می خواهی 70 بفروشی فروشنده نیز می گفت امروز قیمت ها افزایش یافته است و قیمت امروز با فردا یکی نیست بدون شک اگر در این باره نظارتی وجود داشت مغازه داران یاسوجی اینگونه جیب مردم را تیغ نمی زدند.

 

امروز تاید در بازار یاسوج ناایاب شد ممکن است فردا سایر شوینده ها نا یاب شود اما دلیل این نایابی چیست ایا  کارخانه مورد نظر تولیدی ندارد یا هم مغازه داران دست نگه داشته اند ببینند بازار چه آینده ای دارد و بعد جنس خود را وارد بازار کنند.

 

انتظار می رود که مسئولان نطرتی نظارت خود را شبانه روزی کنند تا مردم در این برهه از زمان بتوانند زندگی شان سامان دهند و زندگی شان را بچرخانند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب