صبح زاگرس
دانا
2. مهر 1397 - 8:07
مهر ماه وعده مسئولان برای افتتاح بیمارستان شهید جلیل یاسوج است اکنون باید ببینیم آیا بازهم خلف وعده می شود یا این بار واقعا افتتاح می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج سال 96 از راه اندازی بیمارستان شهید جلیل یاسوج تا پایان سال خبر داده بود اما 96 نیز تمام شد و بیمارستانی افتتاح نشد هر چند گویا معاون عمرانی استاندار مانع افتتاح شده است و دلیل ممانعت نیز کامل نبودن تجهیزات بیمارستان شهید جلیل بوده و فیلی گفته است تا زمانی که بیمارستان کامل نشود افتتاح نخواهد شد.

 

باز جای تقدیر دارد چرا که پروژه های زیادی در استان افتتاح شده اند که تازه بعد از افتتاح است که متوجه می شویم یک افتتاح صوری بوده و هنوز تکمیل نشده است و انجاست که مشکلات نیز آغاز می شود و به جای باز کردن گره از مشکلات مردم به گونه ای در هم گره می زنند که هیچ چیز ان را باز نمی کند نمونه آن همین پارک بانوان یاسوج که اکنون مسئولان مانده اند چه کنند.

 

 اکنون 11 سال است که کلنگ زنی بیمارستانی که قرار بود چند ساله تحویل داده شود گذشته است و هر بار افتتاح را به  ماه و سالی دیگر موکول می کنند و اخرین وعده مسئولان برای افتتاح این بیمارستان در مهر ماه سالجاری است و فردا اول مهر است و اینکه آیا افتتاح می شود یا خیر باید منتظر ماند.

 

از آنجایی که برای یافتن پاسخ برخی سوالات، رئیس دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخگو باشد اما هیچگاه جواب تلفن خبرنگاران را نیز نمی دهد و گویا تنها به رسانه ملی اعتقاد دارد که تصویرش را در تلویزیون ببیند.

 

 معاون  درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خصوص راه اندازی بیمارستان شهید جلیل گفت:  تجهیزات پزشکی بیمارستان شهید جلیل در حال مستقر شدن است و به محض استقرار کامل به بهره برداری می رسد.

 

غلامعباس سبز گفت: برخی از تجهیزات پزشکی   هنوز به بیمارستان شهید جلیل نرسیده است که بدون وجود  آنها امکان  بهره برداری وجود ندارد وحتما باید این دستگاه ها وجود داشته باشند که بتوان بیمارستان را افتتاح  کرد.

 

حال باید منتظر ماند که آیا وعده راه اندازی بیمارستان در مهر ماه به ماه دیگری موکول می شود یا خیر البته امکان اینکه افتتاح بیمارستان شهید جلیل تا بهمن ماه عقب بیفتد وجود دارد که در دهه فجر افتتاح شود.

 

بیمارستان شهید جلیل یاسوج در هشت طبقه دارای بخش LDR به تعداد هشت تخت، nicu به تعداد 9 تخت، icu به تعداد 14 تخت، ccu به تعداد 14 تخت،post icu به تعداد 10، post ccu به تعداد 10 تخت، اورژانس به تعداد 21 تخت، نوزادان سالم به تعداد 23 تخت‌، بستری زنان و زیمان به تعداد 47 تخت، بستری کودکان به تعداد 48 تخت، بستری جراحی زنان 48 تخت، بستری جراحی مردان 48 تخت، اتاق عمل به تعداد 9 تخت است.

امکانات درمانی این بیمارستان شامل 8 اتاق عمل ،8 اتاقldr ، یک اتاق عمل اورژانس، چهار بخش اصلی داخلی ،جراحی ،زنان و کودکان با امکانات تخصصی و فوق تخصصی رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آزمایشگاه ، فیزیوتراپی ، icu ، ccu و امکانات آموزشی از قبیل سالن آمفی تئاتر، کلاس های بالینی ، کتابخانه و پاویون جهت اقامت دانشجویان است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب