صبح زاگرس
دانا
21. فروردين 1397 - 9:45
رشد قارچ گونه سالن های آرایشی بانوان در یاسوج زنگ خطری برای خانواده ها است.

،امروزه آرایش کردن بخش جدایی ناپذیر زندگی بعضی از زنان و دختران جوان ایرانی شده و بی جهت نیست که ایران مقام هفتم دنیا در مصرف لوازم آرایشی را به خود اختصاص داده است. گاهی آرایش بعضی از همین زنان و دختران به قدری تند و غلیظ می شود که از میان رنگ های مختلف به سختی می توانید چهره واقعی فرد را در ذهن تان ترسیم کنید.

 

از هر یک بپرسید چرا آرایش می کنند، دلایل خاص خودشان را دارند  یکی عاشق آرایش کردن است، دیگری دوست دارد زیباتر شود، آن یکی هم به توصیه دیگران و با تصور حضور بهتر در اجتماع و ... اقدام به این کار می کند بسیاری از خانم ها دوست دارند به خودشان برسند و از نظر زیبایی همیشه کمبودی نداشته باشند. به نظر من کسانی که آرایش های غلیظ می کنند یا جراحی های مختلف با هدف زیباتر شدن انجام می دهند، دوست دارند در کانون توجه باشند.

 

یکسری خلأهای عاطفی - احساسی، محبت، نداشتن توجه از سوی خانواده و همسر باعث می شود تا آن خانم موجودیت خودش را به نحوی نشان بدهد و به همه بگویدکه من هستم و به عنوان انسان، وجود خارجی دارم چنین خانمی حاضر است مردم هر تصوری در مورد او داشته باشند ولی به جایش از او تعریف و تمجید کنند.

 

 

مهمترین علت گرایش بعضی از خانم ها به آرایش بیش از حد دختران و زنان، توهم خود زشت پنداری است. کسی که خود را زیبا بداند، نیازی به آرایش های مصنوعی ندارد؛ بنابراین بخشی از زنان و دختران تصور می کنند با آرایش زیاد معایب چهره شان پوشیده می شود؛ در حالی که 85 درصد لوازم آرایش موجود در بازار ایران، تقلبی است و کشور ما در مصرف لوازم آرایش، مقام هفتم دنیا و در آسیا مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از جمله  استان هایی است که دختران جوان و بانوان از لوازم آرایشی به نسبت زیادی استفاده می کنند لوازم ارایشی که اکثر آنها به دلیل سرب موجود در آنها به بیماری سرطان ختم می شود.

 

 

به دلیل استقبال زیاد بانوان یاسوجی از لوازم آرایشی سالن هایی زیبایی یا همان آرایشگاه های زنانه نیز به شدت در این شهر رشد کرده اند به گونه ای که در یک خیابان می توان چندین سالن ارایشی و زیبایی دید با توجه به اینکه روز به روز نیز در حال افزایش هستند.

 

 این افزایش سالن های زیبایی بانوان در یاسوج نشان استقبال زیاد بانوان از لوازم ارایشی است به گونه ای که بانوان اولین اولویت خود قبل از شرکت در مراسم های مختلف و جشن ها رفتن به این سالن های زیباییقرار می دهند و در چند دقیقه هزینه های زیادی را متحمل می شوند.

 

 

ذات انسان می طلبد که زیبا باشد و این زیبایی در وجود هر انسانی به شکل های مختلف وجود دارد اما برخی می خواهند زیباتر از چیزی باشند که نشان می دهند به همین دلیل ترجیح می دهند هفته ای یک بار را به سراغ آرایشگاه ها بروند و بر روی پوست خود انواع عملیات ها را پیاده کنند دریغ از اینکه این پوست روز به روز در حال پیر شدن است و این مواد آرایشی سرعت پیر شدن پوست را افزایش می دهد.

 

گاهی دخترانی دیده می شوند که به بدترین حالت ممکن با آرایش های بسیار غلیظ وارد خیابان می شوند به این خیال که زیبا شده اند در حالی که این ساده بودن است که یک فرد را زیبا نشان می دهد و گرفتار صدها نگاه هرزه در جامعه می شوند که گویا خود می خواهند اینگونه باشد.

 

 

رشد قارچ گونه سالن های زیبایی در یاسوج یک زنگ خطر برای خانواده ها است چرا که بانوانی که قرار است مادران اینده باشند و یا مادر هستند به مروز زمان پای فرزندان خود به ویژه دختربچه های خود را نیز به این سالن های زیبایی باز می کنند و آینده ای نا مشخص رابرای رقم می زنند و بعدا انتظار سر به راه بودن را از کودک خود دارند.

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب