صبح زاگرس
دانا
19. فروردين 1397 - 11:06
گاهی ساخت و سازهایی کوچکی در شهر یاسوج انجام می شود که هیچ اصولی در آنها رعایت نمی شود و تنها رفع تکلیفی است.

به نقل از ایل بانو، گاهی در شهر یاسوج ساخت و سازهایی غیر اصولی و غیر استاندارد  انجام می شود که علاوه بر هزینه هایی که برای آن شده است باعث دوباره کاری نیز می شوند و هزینه دیگری را برای شهر و شهرداری به وجود می آورد که دلیل این دوباره کاری عدم نظارت بر این ساخت و سازهاست.

 

خیابان های شاهد یاسوج گاهی به دلیل شیبی که دارند در زمستان و با بارش کمی باران باعث به راه افتادن سیل زباله ها در خیابان های به ویژه خیابان شاهد 21 می شد و این  اتفاق کار ماموران شهرداری را دوبرابر می کرد که بعد از اینکه چند بار در رسانه های مختلف از وضعیت این خیابان گزارش هایی منتشر شد شهرداری اقدام به ساماندهی بخشی از جدول خیابان معلم کرد.

 

این کار باعث شد که  دیگر سیل  زباله ها در خیابان شاهد ها به راه نیفتد وآب حاصل از باران به جدول منتقل شود و باعث نشود که زباله ها به واسطه اب باران در خیابان به راه بیفتند که این اقدام شهرداری جای تقدیر دارد و بخشی از مشکلات خیابان شاهد ها بر طرف کرد.

 

 

اما گاهی عدم نظارت بر ساخت و سازهایی که انجام می شود باعث می شود که بذرای یک کار دو بار هزینه پرداخت شود بار اول بعد از مدتی تخریب می شود و بار دوم اقدام می کنند که این هدر رفت بیت المال است چرا که اگر همان بار اول با دقت کار انجام شود نیاز به دوباره کاری و پرداخت هزینه دیگری نیست.

 

گویا شهرداری یاسوج در ساماندهی خیابان شاهد 21 مصداق این ضرب المثل است که "امد ابرو را درست کند چشم را کور کرد" برای راه نیفتادن سیل زباله در این خیابان شهرداری یاسوج جدولی را خیابان معلم ایجاد کرد که آب باران به جدول منتقل شود و برای این کار نقطه اتصال خیابان معلم و شاهد 21 نیز کنده و جدول گذاری شد.

 

 

بعد از جدول گذاری در نقطه اتصال این خیابان و خیابان معلم  پلی ایجاد کرده اند که بیشتر شبیه سکوی پرواز است تا پل عبور و مرور و باعث گلایه شهروندان یاسوجی شده است عدم نظارت بر ساخت این پل گویا و مشهود است چرا که اصولی در ساخت ان به کار برده نشده است و سیمان هایی که اضافه امده است را بدون هیچ توجهی اطراف پل پخش کرده اند و به سکوی پرواز بودن این پل بیشتر کمک کرده اند.

 

انتظار می رود شهرداری یاسوج برای هر گونه ساخت و ساز که توسط پیمانکاران مختلف انجام می شود ناظری را در نظر بگیرند که آن کار بهترین شکل انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب