صبح زاگرس
دانا
20. اسفند 1396 - 17:02
سرانجام وانت های میوه فروش حاشیه خیابان های یاسوج به دلیل قرار گرفتن در وسط جاده سه نفر را راهی بیمارستان کردند.

،به نقل از ایل بانو، مشکل وانت های میوه فروش در حاشیه خیابان های یاسوج تمامی ندارد و روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود تا اینکه یک روز این وانت ها به یک بحران در یاسوج تبدیل شوند که آن روز خیلی دیر نیست.

وجود وانت های میوه فروش درحاشیه  خیابان های ورودی شهر یاسوج نه تنها  به سامان نرسیدند بلکه  به داخل شهر نیز کشانده شده اند  به گونه ای که در ساعت عصر که وارد خیابان ها شویم و چند دقیقه در ترافیک بمانیم جلوتر که می رویم می بینیم دلیل این ترافیک وانتی است که در وسط خیابان در حال فروش است و بساط خود را در خیابان پهن کرده است.

ساماندهی وانت های میوه فروش یکی از برنامه های شهرداری یاسوج بود که تا کنون بخشی از آن محقق نشده است و روز به روز شاهد بدتر شدن شرایط هستیم به گونه ای که علاوه بر ترافیکی که ایجاد می کند خطر افرین نیز شده اند و از طرف دیگر این وانت ها با ریختن پسماندهای مواد فروشی خود کار را برای ماموران شهرداری دو چندان می کند.

تعداد وانت های میوه فروش در نزدیکی عید نوروز رو به افزایش است که اگر شهرداری در این خصوص برنامه ریزی لازم را نداشته باشد ممکن است شاهد افزایش اتفاق چند شب پیش باشیم اتفاقی که یک عابر پیاده را به کام مرگ کشاند و سه نفر را راهی بیمارستان کرد.

چند شب قبل یک عابر پیاده که در حال خرید از یکی از این وانت های میوه فروش بود به دلیل اینکه وانت در مکان مناسبی قرار نداشت و تقریبا وسط خیابان بود یک خدوروی پیکان به دلیل سرعت زیاد کنترل ماشین را از دست می دهد و به فردی که کنار وانت میوه فروش ایستاده تا خرید کند برخودر می کند که باعق خسارت شدید هم به پیکان، هم وانت  و هم عابر پیاده می شود.

با وجود وانت های میوه فروش در وسط خیابان های یاسوج وجود چنین اتفاقاتی اجتناب ناپذیر نیست پس با توجه به ایام نوروز و سیل مردم برای خرید عید شهرداری برای ساماندهی این وانت ها اقدام کند که مشکلی ایجاد نشود و شاهد افزایش چنین اتفاقاتی نباشیم.

نزاع، سد معبر، ترافیک، کم فروشی و فروش میوه با ترازوهای شیطانی دستی، فریب دادن مردم با تبلیغات مبهم برخی از مشکلات در بین دستفروشان و خودروهای دوره گرد میوه فروش است. اکثر دستفروشان میوه بنر می زنند که مثلا میوه هر کیلوگرم ۲هزارتومان اما هنگامی که مشتری از خودرو پیاده می شود و میوه را برایش وزن می کند به مشتری می گوید که هر کیلوگرم ۳هزارتومان و این قیمتی که نصب شده سبدی است.

ساخت و راه اندازی میدان میوه و تره بار در یاسوج یکی از راه حل هایی است که می توان  در این موارد تاثیرگذار باشد میدان میوه و تربه بار یاسوج در گذشته بارها راه اندازی و اما هر بار نیز تعطیل شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب