صبح زاگرس
دانا
26. بهمن 1396 - 9:03
وضعیت سرویس های بهداشتی شهر یاسوج که مرکز پایتخت طبیعت ایران را یدک می کشد در آستانه تعطیلات نوروزی تاسف بار است.

به نقل از  ایل بانو، اگر استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک استان مسافر پذیر است زیر ساخت های آن نیز باید فراهم باشد یکی از این زیر ساخت ها وجود سروریس های بهداشتی در مسیرها و در مراکز اقامتی و پارک های یاسوج است که هر ساله مشکلاتی را ایجاد می کنند و نارضایتی هایی را به دنبال دارد.

معظل شهر یاسوج در آستانه عید نوروز و فصل گردشگری، وجود زباله های ورودی شهر یاسوج است که گاهی ساماندهی می شوند و گاهی به حال خود رها می شوند و از طرفی سرویس های بهداشتی است که مشکل مهم و اساسی است و هر چند نسبت به چند سال قبل بهتر شده است اما این مشکل همچنان وجود دارد.

گاهی در جاده ها نه تنها سرویس های بهداشتی  به تعداد مناسب وجود ندارد بلکه همین تعدادی نیز که هستند آن چنان وضعیت آشفته ای دارند که برخی ترجیح می دهند از همین سرویس های غیر بهداشتی نیز استفاده نکنند که این کمبود سرویس بهداشتی مردم را ازار می دهد.

بارها از طرف رسانه ها درباره وضعیت سرویس های بهداشتی سطح شهر اخباری منتشر شده است و واکنش مسئولان تنها ساماندهی این سرویس ها در چند روز اول یوده است و دوباره آنها را به حال خود رها می کنند برخی از سرویس های بهداشتی سطح شهر یاسوج نه تنها بهداشتی نیستند بلکه ممکن است باعث انتشار میکروب نیز باشند برخی از این سرویس ها را اگر نگاه کنید وضعیت اسف بار آنها را درک می کنیم.

 سرویس های بهداشتی میدان معلم یاسوج که  دو سرویس مردانه و زنانه است برای اینکه تشخیص دهی کدام مردانه و کدام زنانه است باید به داخل بروی چرا که  جلو هر دو نوشته شده مردانه و هم زنانه تشخیص مردانه و زنانه بودنش کمی تامل می خواهد.

وضعیت نامناسب داخل آنها حکایت از این دارد که امسال نیز مسافران نوروزی که وارد این استان می شوند این وضعیت اسف بار را می بینند و هیچکس کاری نمی کند و ساماندهی آنها تنها به چند روز اول باز می گردد قفل هایی که بر درب این سروریس ها خودنمایی می کند کمبود سرویس های بهداشتی، تمیز نبودن سرویس‌های موجود، نبود مواد شوینده، بوی نامطبوع و حتی قطع بودن آب برخی سرویس‌های بهداشتی، اتفاقات ناخوشایندی است که می‌تواند خاطره بدی در ذهن گردشگر داخلی بگذارد و گردشگر خارجی را نیز از سفر به استان دلزده کند.

بلوار امام خمینی یاسوج رو به روی گلستان  4 نیز سروریس های دیگری هستند که شیشه شکسته درب آن و قفلی که بر یکی از آنها زده شده است دیگر واضح است که داخل آنها چه خبر است که این سرویس های بهداشتی به راستی که تاسف بار است کمبود سرویس بهداشتی مشکلی جدی است که با وجود انتشار در رسانه های مختلف برای بهبود این وضعیت اما کمتر به آن توجه می شود.

 این سرویس های بهداشتی در استانه عید نوروز چگونه می خواهند آبرو داری کنند ، شیرهای آبی که در این سروریس های بهداشتی وجود دارد یا خراب هستند و یا آبی در آنها وجود ندارد و یا به گونه از نظر بهداشتی نامناسب هستد که هیچکس رغبت دست زدن به آنها را نمی کند.

در خیابان جمهوری یاسوج نیز دو سرویس بهداشتی وجود دارد که باز هم درب یکی قفل است و دیگری نیز وضعیت مناسبی ندارد برخی از این سروریس های بهداشتی هم که قفل بر انها نیست مایع دستشویی  معضل آنها شده است در دیدگاه بسیاری وجود سرویس های بهداشتی مناسب نماد و نشانه ی توسعه ی شهری در هر شهر و دیاری است.

با توجه  به اینکه یک ماه دیگر تا آغاز تعطیلات نوروز مانده است و سیل مسافران به استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل آب و هوایی که دارد آغاز می شود انتظار می رود شهرداری یاسوج و میراث فرهنگی در این راستا قدم بردارند و برای ساماندهی سرویس های بهداشتی اقدام کنند.

 هر چند باید برای فضای این سرویس ها زودتر اقدام می شد اما با کمی رنگ کاری می توان آنها را از این وضعیت بیرون اورد و فضای داخل آنها را نیز با کمی شست و شو سامان دهند.

 
 

گزارش و عکس: زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب