صبح زاگرس
دانا
19. بهمن 1396 - 12:29
به یاد زنان شهیده استان
سفره کریمانه اهل بیت در یاسوج/بهای هر قرص نان یک صلوات
نویسنده: 
زهرا داوودی
زنان این استان به یاد سه زن شهیده استان با بر پا کردن سفره کریمانه اهل بیت در یاسوج نان محلی را پخت می کنند و با این جمله که بهای هر قرص نان یک صلوات در اختیار مردم قرار می دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،زنان کهگیلویه و بویراحمد نیز در هشت سال دفاع مقدس همچون مردان مردانه ایستادند و نسل انقلابی را تربیت کردند که انقلاب اسلامی را پروز کنند.

کهگیلویه و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس سه زن شهیده را تقدیم نظام جمهوری اسلامی اراین کرده است و این خود نشان از غیرت و شجاعت زنان این استان است زنانی که پشت همسرانشان و پسرانشان ایستادند و هیچگاه هنگام فرستادنشان به جبهه دلشان نلرزید چرا که می دانستند این این راه جهادی پیروزی بزرگ را به دنبال دارد و دادن جان در راه خدا افتخاری است که نصیب افراد با اخلاص می شود.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز سه بانوی شهیده دارد که برگی زرین برای بانوان این دیار از ایران زمین است سه شهید از 1880 شهید در استان کهگیلویه و بویراحمد زن هستند. آمنه حیدریان، پروانه کاویانی و حاجیه بهرامی سه شهیده عزیزی هستند که در بمباران دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند

.در هشت سال دفاع مقدس زنان این استان در پشت جبهه ها رزمندگان را یاری می کردند آنها با پختن نان محلی بافتن لباس و شال برای رزمندگان و همچنین پخت مربا و ارسال به جبهه ها همواره همراه رزمندگان بودند .

آغوش های مادرانه و گریه های مادرانه هیچگاه اجازه ندادند که مانع رفتن پسران جوانشان به جبهه حق علیه باطل نشد و هموراه تشویق کننده انها برای ورود به جنگ بودند.

دختران شیرزنان آن دوران هنوز هم هستند و مادرانی شده اند که افسران جنگ نرم را در دامن خود پرورش می دهند اما این بار و در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به یاد شهدای زن این استان اقدامی جالب توسط زنان انجام شده است.

زنان این استان به یاد سه زن شهیده استان رشادت های یادزنان روستایی و عشایر استان در هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند آنها با بر پا کردن سفره کریمانه اهل بیت در یاسوج نان محلی را پخت می کنند و با این جمله که بهای هر قرص نان یک صلوات در اختیار مردم قرار می دهند.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بویراحمد گفت: هدف از برپا کردن این سیاه چادر گرامی داشت یاد همه شهدا به ویژه مادرانی است که در هشت سال دفاع مقدس پشت جبهه ها نان می پختند و برای رزمندگان ارسال می کردند.

حسین زاده با بیان اینکه این خود یک نوع حرکت فرهنگی است گفت: سعی می کنیم هر ساله به مناسبت دهه فجر این برنامه برگزار شود همچنین در نظر داریم که در عید نوروز نیز چنین چادری را بر پا کنیم.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب