صبح زاگرس
دانا
11. دى 1396 - 15:32
بانوان کهگیلویه و بویراحمد همواره در صحنه های مختلف ثابت کرده اند که دوشادوش مردان برای رشد و توسعه استان و کشور و همچنین تامین مایحتاج زندگی خود و خانواده هایشان در تلاش و تکاپو هستند.

به نقل از ایل بانو،بانوان کهگیلویه و بویراحمد همیشه ثابت کردند که می توانند در همه زمینه ها کنار همسرانشان کار کنند و موفق باشند آنها در گذشته در مسئولیت های مختلف ثابت کرده اند که می توانند. هر چند در دولت جدید بانوان نسبت به سال های گذشته بیشتر روی کار امده اند اما باز هم نیازمند حمایت بیشتر هستند.

روز گذشته مراسم تجلیل از 25 کشاورز نمونه استان با حضور استاندار و رییس جهادکشاورزی استان در یاسوج برگزار شد که در میان انها دو کشاورز خانم نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

فرحناز مژدهی و فرح گل رستمی دو بانوی کهگیلویه و بویراحمدی هستند که به عنوان کشاورزان نمونه انتخاب شدند و لوح تقدیر گرفتند که طبق گفته رییس جهاد کشاورزی ده نفر از کشاورزان استان امروز در تهران تجلیل می شوند.

فرح گل رستمی متولد 58 و دو فرزند دارد و در بخش بسته بندی گیاهان دارویی و موادغذایی به عنوان برتر معرفی شد.

وی دهیاری روستای کوخدان را در مدت 8 سال نیز بر عهده دار بود و در کنار این برتر شدن درد و دل های زیادی نیز در دل داشت.

رستمی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: به صورت خودجوش شرکت تعاونی و صندوق زنان را در روستای کوخدان تشکیل دادیم که نزدیک به 50 نفر عضو دارد بسته بندی هایی که تهیه می کردیم را برای بررسی و شرکت در نمایشگاه ها به تهران می فرستادیم که رتبه های برتر و مقام اول را کسب کرد.

رستمی بیان کرد: به دلیل کیفیت بسته بندی و رعایت نکات بهداشتی در این موارد مورد توجه قرار گرفت و از رییس جمهور نیز لوح تقدیر دریافت کردیم.

این بانوی نمونه  عنوان کرد: امسال نیز در جهادکشاورزی به عنوان کشاورز نمونه انتخاب و لوح تقدیر دریافت کردیم و تا کنون 25 لوح تقدیر دارم و 20 مدرک فنی و سایر مدارک تحصیلی را نیز دریافت کرده ام که بتوانم با تجربه بیشتر کارم را ادامه دهم.

وی ادامه داد:  محصولات محلی مانند گیاهان دارویی، محصولات  مثل گردو، کشمش، الوزرد، آلو را به صورت طبیعی خشک و با دست بسته بندی می کنیم.

رستمی با بیان اینکه فروش این محصولات بسته بندی شده بیشتر در خارج از استان است گفت: اکنون در دهیاری کوخدان این کار را انجام می دهیم اما زمینی در نظر گرفته شده است که اگر اعتبار آن تامین شود ساختمان جدید احداث می شود.

وی تصریح کرد: محصولات بسته بندی شده را برای نمایشگاه ها در تهران، اصفهان، شهرضا و یزد ارسال می کنیم اولین مرحله نمونه ها را می فرستیم و در مرحله بعد در صورتی که درخواست دهند محصولات ارسال می شود.

این بانوی نمونه افزود: حق ما پایمال شده است 8 سال و 8 ماه سابقه کار دارم شورایی از شهر به روستا آمدند و ثبت نام کردند این افراد ساکن شهر هستند اما برای شورای خودشان به اینجا آمده اند این کار آنها غیر قانونی است و من از کار بیکار شده ام.

فرحناز مژدهی فر یکی دیگر از بانوان نمونه استان در بخش کشاورزی است که از روستا کَره تجلیل شد دارای 3 هکتار باغ است که بیشترین آن را میوه هلو تشکیل داده است و موفقیت های زیادی توانسته به دست بیاورد.

مژدهی فر در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: مدت 15 سال است که در این باغ فعالیت می کنم و لوح های تقدیر زیادی را نیز کسب کرده ام.

وی بیان کرد: از این دو هکتار و نیم بیش از 100 تن هلو برداشت کردم و به فروش رساندم  البته در این راه تلاش های زیادی کردیم که بتوانیم به همراه خانواده ام این باغ به ثمر بنشیند.

مژدهی فر از همکاری مسئولان جهادکشاورزی استان تشکر کرد و گفت: بررسی های زیادی توسط کارشناسان انجام می شد و اگر مشکلی بود تذکر می دانند و راهنمایی می کردند.

گزارش: زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب