صبح زاگرس
دانا
10. آذر 1396 - 16:00
مصلی های نماز جمعه به دلیل حضور اقشار مختلف مردم می توان مکانی مناسب برای ترویج مسایل مختلف از جمله کتاب خوانی باشد.

به نقل ازایل بانو، از دوران کودکی کتاب را به عنوان یک دوست مهربان می شناسیم اما متاسفانه با این دوستان مهربان نا مهربانی هایی می شود که کاهش سرانه کتاب خوانی در کشور و در استان کهگیلویه و بویراحمد گویای این نامهربانی هاست.

 

براساس آخرین آمارها، سرانه مطالعه در ایران 75 دقیقه و 34 ثانیه محاسبه شده که 15دقیقه و 17 ثانیه به کتاب، 21 دقیقه و 31 ثانیه برای قرآن و ادعیه، 32 دقیقه و 36 ثانیه روزنامه و پنج دقیقه و 42 ثانیه به نشریه‌خوانی اختصاص پیدا کرده است.

 

اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد 68 باب کتابخانه را زیر پوشش دارد که از این تعداد 62 باب عمومی نهادی و شش باب نیز مشارکتی است.

 

براساس آمار موجود به ازای هر 100 نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 88 نسخه کتاب در کتابخانه‌های این استان وجود دارد  که امارههای کتابخوانی از وضعیت نامناسب سرانه مطالعه در استان سخن می گوید.

 

مصلی های نماز جمعه به دلیل اینکه اقشار مختلف مردم در آن شرکت می کنند می توان مکانی مناسب برای ترویج کتاب خوانی باشد به همین دلیل در هر دو قسمت اقایان و خانم ها دو نفر کتاب های جذاب در معرض دید مردم قرار می دهند و گاهی با استقال مردم رو به رو می شود.

 

در این قفسه های کتاب هر جمعه کتاب هفته به مردم معرفی می شود و کتاب این هفته کتاب شهید اورنگ از زبان همسرش بود.

 

تصاویر استقبال نمازگزاران از نمایشگاه کتاب جنب مصلای یاسود در زی آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
گزارش و عکس : زهرا داوودی
 
انتهای پیام/د

 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب