صبح زاگرس
دانا
9. آذر 1396 - 9:14
هشت شهید کهگیلویه و بویراحمد که در 9 آذر ماه متولد شدند و در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

این پایگاه خبری در اخر هر هفته اسامی و زندگی نامه شهدایی که در روز پنجشنبه به شادت رسیدند و یا متولد شدند را معرفی می کند در پنجشنبه 9 اذر ماه نیز هشت شهید متولد شدند که در زیر به زندگی نامه و وصیت نامه آنها پرداخته شده است.

شهید غلام حسین بی باک
زندگی نامه شهید غلام حسین بی باک مختصری از زندگی نامه پاسدار وظیفه شهید غلامحسین بی باک فرزند محمد حسین .شهید غلامحسین در سال 1344 در یک خانواده مذهبی و متدین در روستای چالدال به دنیا آمد و از همان اول روح پاکش چنین شد با مسائل دینی و عبادات ، در سن 7 سالگی به مدرسه راه یافت دوران ابتدائی را گذراند این شهید در تاریخ 24 بمن سال 64 به شهادت رسید.
 
وصیتنامه
وصیتنامه غلامحسین بی باکنام آواره بر گردان و جرم بدنیا آمدن محکومیت زندگانی کردن برای کسانی که مرا در تابوت سیاه مرگ گذاشته اید و مرا به سوی قبرستان می برید چشمانم را باز بگذارید تا بگویند چشم انتظار داشت .دستم را بیرون از تابوت قرار دهید تا همه بدانند که در این دنیای فانی با دستان خالی رفته ام.
 
شهید ابوتراب پوراسلام زاده
 
شهید پور اسلام در تاریخ 9 اذر ماه سال 1349 متولد و در تاریخ 4 دی ماه سال 64 به شهدت رسید روحش شاد.
 
شهید جابر دیاب
شهید دیاب در چنین روزی در سال 1348 متولد و در تاریخ 12 اسفند ماه سال 62 به شهادت رسید.
 
شهید نگهدار غلامیان زاده
 
زندگی نامه شهید:جاوید الاثر غلام زاده در سال 1353 در روستای از توابع بهمئی دیده به جهان گشود . با وجود فقر مالی تا سال سوم راهنمایی تحصیل کرد. وی علی رغم کم سن بودنش ، عاشق جبهه بود و یک روز از راه مدرسه بدون خداحافظی با خانواده رهسپار جبهه ها شد که این مساله باعث روز افزون خانواده اش شدو سرانجام در تاریخ 29 خرداد ماه سال 63 به شهادت رسید.
 
 
شهید ارزین زندباف
 
بسمه رب الشهدا و صدیقین«« قسمتی از زندگینامه شهید ارزین زندباف»»شهید ارزین زندباف در سال 1338 در روستای چنگلوا در خانه ای بسیار فقیر روستائی چادر نشین متولد شد طفولیت را در بدترین شرایط سپری نمود و حدود شش سالگی به مدرسه رفت و در مدرسه ای که هم اکنون به اسم اوست و هنوز مهر او را در دل دارد از آن به مدرسه ای دیگر رفت.
شهید زن باف در تاریخ 9 اذر ماه سال 38 متولد و در تاریخ چهار فروردین سال 61 به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
 
وصیتنامه
 
شهید ارزین زند بافبسم رب الشهداء و الصدیقین یا ایها الذین قتلوا فى سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون « به کسانى که در راه خدا کشته مى شوند مرده نگویید بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزى مى گیرند » اکنون کهنوبت جهاد فرا رسیده است برخود واجب کفائى مى دانم که همدوش همرزمان خود به نبرد بپردازم.
 
 
شهید کاوس مدنی
شهید مدنی در چنین روزی در سال 1336 متولد و در تاریخ 31 فروردین ماه سال 61 به شهادت رسید.
 
شهید حیات اله آزادی
 
شهید در تاریخ 9 آذر ماه سال 1343 در منطقه عشایر فارس به دنیا آمد.از همان کودکی با تلخیهای زندگی آشنا گردید و با ارادهای استوار همچون کوه با همه سختها مقابله کرد و تن یه و خواری نداد.اخاقی پسندیده داشت و بسیار صبور و بردبار و مورد احترام همگان بود. در سال 1361 زندگی مشترک را آغاز کرد.در تابستان66 در پی دفاع از وطنش عازم جبهه شد و در تاریخ 4 تیر ماه سال 67 به شهادت رسید.
 
پیام شهید:همسر عزیز! دوری از تو و بچه هایم خیلی گران است. این گرانی را می شود تحمل کرد ولی عشق به امام پایان ناپذیر است، او را خیلی دوست دارم.
---
 
 شهید مجتبی موسوی بهرام آبادی
بسمه تعالی زندگینامه شهید مجتبی موسویشهید سید مجتبی موسوی در ماه مبارک رمضان سال 1388 هجری قمری در یکی از روستاهی مذهبی چهار محال بختیاری هنگامی دیده بدنیا گشود که مئوزن تکبیر اذان مغرب را می گفت پس از مدتی چون محل کار اینجانب در شهرستان گچساران بود وسیله مادرش اینجا آورده شد.
 شهید در چنین روزی در سال 49 متولد شد و در تاریخ 23 تیر ماه سال 61 به شهادت رسید.
انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب