صبح زاگرس
دانا
25. آبان 1396 - 9:36
پیرزن یاسوجی که روز گذشته از کربلا بازگشته است صبح امروز تمام دارایی اش را به مردم زلزله زده کرمانشاه اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو، زلزله کرمانشاه یک اتفاق تلخ برای همه مردم ایران بود اتفاقی که در سال های گذشته یعنی در سال 82 نیز مانند آن را در بم کرمان دیده بودیم و این بار به کرمانشاه رسید اعلام سه روز عزای عمومی در استان کرمانشاه و یک روز در ایران نشان از یک مصیبت بزرگ دارد مصیبتی که خیلی از خانواده های ایرانی را داغدار کرد کودکان زیادی را یتیم کرد  و داغ  فرزند را دل پدر و مادرهای زیادی گذاشت.

اما این اتفاق نه تنها استان کرمانشاه را بلکه کل ایران را به سوگ نشاند داغی که تا همیشه بر دل این مردم خواهد ماند این روزها همه مردم ایران از کوچک و بزرگ قدم های بزرگی بر می دارند تا بتواند به هم وطنانشان در غرب کشور کمک کنند ارگان های دولتی، غیر دولتی و همه مردم در این کار بزرگ همراه هستند که همدردی خودشان را به استان کرمانشاه اعلام کنند.

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیز همچون سراسر کشور از این قافله عقب نمانده اند و کمک های نقدی و غیر نقدی خودشان را برای مردم زلزله زده کرمانشاه ارسال می کنند هلال احمر استان، دانشگاه علوم پزشکی، بخش خصوصی، بسیج سازندگی ، کارخانه داران استان همه و همه با جمع آوری کمک های مردم به مردم زلزله زده کرمانشاه کمک کردند و برخی از این کمک ها امروز، برخی فردا و بقیه در روزهای آینده به کرمانشاه انتقال داده می شوند.

برخی تازه از کربلا برگشته اند اما آستین ها را بالا زده اند که از این کمک ها عقب نمانند و بتوانند دردی از دردهای  مردم کرمانشاه که خانواده شان را از دست داده اند درمان کنند در اینجا کمک پیر و جوان نمی شناسد فقیر و ثروتمند نمی شناسد هر کس در حد توانش پای کار است و کمک می کند در میان کمک های مردم افرادی هستند که با وجود نداشتن وضع مالی خوب اما هر چه دارند را کمک می کنند به راستی که کمک کردن دلی دریایی می خواهد.

صبح امروز  تصاویری از یکی از مخاطبان برای این پایگاه خبری ارسال شد که   همدلی و همدردی  مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به مردم کرمانشاه را نشان می دهد پیرزنی که همه دارایی اش را به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کرد اما مگر همه دارایی این پیرزن چه بود بله این پیرزن یاسوجی همه دارایی اش یک بالش بود که آن را نیز به مردم کرمانشاه اهدا کرد.

حمید جناب مخاطب پایگاه خبری ایل بانو که این تصاویر را ارسال کرده است گفت: وقتی با ماشین کنارش ایستادم تا سوارش کنم  پرسیدم مادر جان کجا میروی گفت می خواهم این بالش را برای زلزله زدگان کرمانشاه ببرم سکوت کردم و به محل جمع آوری زلزله زدگان راهنمایی اش کردم.

این پیرزن یاسوجی که دیروز از کربلا بازگشته است گفت: رهبر معظم انقلاب در صحبت هایشان گفتند که هرکس در حد توانش کمک کند من نیز دو بالش داشتم که یکی را به موکب کربلا دادم و دیگری را امروز به  زلزله زدگان کرمانشاه اهدا می کند این بالش همه دارایی من است.

به راستی  اینجا فرق مسلمان و غیر مسلمان مشخص می شود اینجاست که می فهمیم کمک کردن به دیگران کارخانه داشتن و پول زیاد داشتن نمی خواهد بلکه دلی بزرگ می خواهد همه مردم این استان همچون سراسر کشور در کمک به کرمانشاه پیش قدم هستند چه بسا این پیرزن شب را با شکم گرسنه بر زمین بگذارد.

تصاویری از کرمانشاه در شبکه های اجتماعی منتشر می شوند که دل هر انسانی را به درد می آورد این پیرزن یاسوجی عمق مصیبت را در تلوزیون دید و این کار بزرگ را انجام داد دیدن تصویر آن مادری که برای نجات کودک 6 ماه اش خود را بر روی بچه اش انداخته بود که صدمه نبیند اما خودش فوت کرد تصویر اجساد آن زن و شوهری که برای نجات خودشان همدیگر را در آغوش گرفته بودند تصویر آن مردی که با اشک آوراها را کنار می زند تا شاید نشانی از خانواده اش بیابد دیدن این تصاویر و دم نزدن کار آسانی نیست.

با امید آنکه روزی همه ساختمان های ما از استحکام کافی برخوردار باشند که شاهد چنین حوادث تلخی در کشورمان نباشیم.

گزارش:زهرا داوودی

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب