طنین یاس
صبح زاگرس
دوره آموزش مجازی شهید آوینی
دانا
خبرنگار افتخاری
24. تير 1396 - 9:32
سکینه مادر پنج کودک یتیم است که در وضعیت بسیار بدی زندگی می کرد خانه اش یک چهاردیواری بود که بعد از انتشار گزارشی از وضعیت زندگی این مادر و پنج فرزندش این خانواده صاحب خانه شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی زنان کهگیلویه وبویراحمد ایل بانو،سکینه یکی از ساکنان روستای زیلایی بویراحمد است او با وجود همه مشکلات اما مردانه در مقابل آنها ایستاده است جای پدر را نیز برای پنج فرزندش پر کرده است پدری که چند سال قبل از خانه رفت و دیگر هیچگاه باز نگشت.

گزارشی از وضع زندگی سکینه و بچه هایش در این پایگاه خبری به همراه شماره حساب موسسه خیریه ای نیز در این گزارش منتشر شد که اگر فردی قصد کمک به این خانواده را داشت می توانست به حساب این موسسه کمک های خود را واریز کند.

موسسه خیریه مصباح الهدی نیز در نظر داشت که با کمک هایی که جمع آوری می شود خانه ای برای سکینه و پنج فرزندش تهیه کند و یا خانه ای اجاره کنند که با تلاش و کمک تعدادی از خیرین سکینه و پنج کودکش از خانه ای که اصلا قابل سکونت نبود به خانه ای دیگر در سربیشه زیلایی منتقل شد.

این مادر در مصاحبه اش گفته بود در زمستان سقف خانه اش هر چه باران می بارد وارد خانه می شود به گونه ای که شبها بر روی بچه هایش پلاستیک می پوشاند و گفته بود که یکی از بچه هایش در اثر نیش عقرب جانش را از دست داد حال این گروه جهادی سعی کرد که مشکلات این مادر را تا اندازه ای حل کند.

خانه جدید نیز  با توجه به اینکه چندین سال بدون سکنه بود دچار مشکلاتی بود سقف خانه تعمیر شد و دیوار های خانه نیز درست شدند تا هیچ حیوانی گزنده ای وارد خانه نشود و دوباره شاهد اتفاق تلخی دیگر یعنی مرگ یکی دیگر از بجه ها نباشیم خانه این خانواده 6 نفره تا اندازه ای تعمیر شد جا دارد از همین جا از همه کسانی که به ما اعتماد کردند و حتی ریالی به این خانواده کمک کردند تقدیر و تشکر کنیم.

ستاری رییس موسسه خیریه مصباح الهدی در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: با توجه به اینکه خانه این خانواده قابل سکونت نبود به همین دلیل خانه ای در سربیشه زیلایی برای آنها پیدا کردیم و با توجه به اینکه این خانه نیز نیاز به تعمیرات داشت با تعدادی کارگر خانه جدید تعمیر و قابل سکونت شد که فردا نیز کار ایزوگام آن را انجام می دهیم و کولری نیز برای آنها خریداری خواهیم کرد.

 

مطمئنا اگر دست به دست هم دهیم می توانیم مشکلات خیلی از خانواده هایی که مشکلی همچون سکینه دارند را بر طرف کنیم تنها یک اراده و دلی مهربان می خواهد بعد از انتشار این گزارش و تلاش های موسسه خیریه مصباح الهدی مبلغی معادل 2 میلیون و 600 هزار تومان به این خانواده کمک شد و هم اکنون در راه تعمیر خانه سکینه در حال استفاده است و ما بقی نیز جهت امرار معاش زندگی آنها خرج می شود.

تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن
به دمی یا درمی یا قلمی یا قدمی

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
گزارش: زهرا داوودی
انتهای پیام/

دیدگاه شما

نظرسنجی

ایل بانو تنها سایت تخصصی زنان در استان را چگونه ازیابی می کنید؟

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب