نمایش 1 - 10 از 308
بیماری پی.کی .یو یکی بیماری است که کودکان زیادر در کهگیلویه و بویراحمد به این بیماری مبتلا هستند تشخیص، درمان و کمک به این بیماران نیازمند داشتن آگاهی است که در صورت دیر تشخیص دادن آسیب های مغزی را به دنبال دارد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از بروز دو فقره تصادف رانندگی در جاده های یاسوج با ۴ کشته و ۹ مصدوم خبرداد.
باز هم حاشیه در دانشگاه یاسوج/
بر اساس شواهد و در پی بی هماهنگی های مسئولان دانشگاه یاسوج ، برخی از ورودی سال گذشته این دانشگاه بدون خوابگاه مانده انده و مسئولان جوابگوی مطالبه آنها در این دانشگاه نیستند.
این روزها و در آستانه سال تحصیلی جدید، "لوازم‌التحریر چینی" بازار کهگیلویه و بویراحمد را کساد کرده به طوری که افراد مختلف و حتی برخی از نوشته افزار فروشی ها به فروش این گونه اجناس اقدام می کنند و نان تولید کنندگان داخلی روز به روز در حال آجر شدن است.
یک فرد نیکوکار غیر بومی که از استان فارس سالانه مبلغی را برای کمک به بیماران پی کی یو به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می دهد چند روز قبل به این استان سفر کرد.
استان های لر نشین آیین و لباس محلی خاص خود را دارند در این میان لباس محلی کهگیلویه و بویراحمد یکی از جذاب ترین لباس های محلی در کشور است که به تازگی نیز جزء آثار ملی ثبت شده است.
تاسف بار آنجا که دقیقا جداول جلوی درمانگاه بهداشت و درمان روستای اسفندان حال و روز خوشی نداشت.
یکی از فروشگاه های زنجیره ای در یاسوج که اکنون بیش از 20 پرسنل دارد و همه این افراد نیز خانم هستند حقوق و مزایایی را برای پرسنل خود در نظر گرفته که کمتر اتفاقی می افتد یک فروشگاه تا این اندازه پرسنلش را محترم بدارد.
این مادر جایی برای حمام کردن کودکانش ندارد در سطلی آب گرم می کند و آنها را حمام می کند حمام آنها در چند سطل آب خلاصه می شود نه وان حمامی و نه خبری از دوش حمام است.
وقتی چند ساعت بعد دوباره همان فردی که گوشی را به دست زهرا داده بود زنگ زد ماجرا را پرسیدم گفت زهرا 12 ساله سرطان خون دارد چیزی که شنیدنش بسیار آزارم داد و ناراحت شدم.

صفحه‌ها