نمایش 1 - 10 از 280
گفت و گو با دکترای مطالعات زنان:
خانواده رکن اساسی یک جامعه است دین اسلام قیمومیت و تدبیر شئون خانواده را به مرد سپرده است بنابراین در امر خروج دختران از کشور نیز اجازه ولی لازم است اما برخی این روزها به دنبال حذف این شرط هستند شرطی که حذف آن با دین اسلام مغایرت دارد.
در استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به آمار منتشر شده تمایل دختران به مجرد بودن بیش از متاهل بودن است و به همین خاطر این مورد باعث به وجود آمدن مشکلات بسیاری زیادی در جامعه شده است.
سید علی محم قاسمی جانباز قطع نخاع 70 درصد است که وقتی به خانه وی رفتم گلایه ها و حرف های زیادی برای گفتن داشت گلایه از اینکه با وجود مشکلات زیاد امابیناد شهید به دادش نمی رسد.
سکینه مادر پنج کودک یتیم است که در وضعیت بسیار بدی زندگی می کرد خانه اش یک چهاردیواری بود که بعد از انتشار گزارشی از وضعیت زندگی این مادر و پنج فرزندش این خانواده صاحب خانه شدند.
نگاهی ویژه به وضعیت بدحجابی در جامعه :
اینکه وضعیت حجاب در جامعه به این صورت درآمده است و روز به روز کم رنگ تر می ‌شود، به این دلیل است که مسئله حجاب به درستی از همان ابتدا توسط آموزگار دینی به دانش آموزان تعلیم داده نشده است و آموزگار به دانش آموز نگفته است که اگر حجاب را حفظ کنی، حجاب تو را حفظ می‌ کند.
اظهار نظر بانوان لنده ای از عفاف و حجاب :
پوشش هموراه باعث مصون ماندن انسان از هرگونه آسیبی است واقعیت جامعه امروزی ما در حوزه حجاب و عفاف و بی توجهی به فرهنگ دینی و آموزه های قرآنی باعث شده که نوعی بی بند وباری در این حوزه صورت گرفته است.
میزگرد عفاف و حجاب در یاسوج برگزار شد:
میزگرد عفاف و حجاب با موضوع جایگاه آن در جامعه و بررسی عوامل تاثیرگذار بر انتخاب حجاب توسط جوانان همچنین دلایل وضع موجود در یاسوج برگزار شد.
بانوان کهگیلویه و بویراحمدی به مناسبت روز عفاف و حجاب درباره این موضوع اظهار نظرات جالبی داشتند برخی حجاب را محدودیت و برخی مصونیت می دانند و برخی نیز که حجاب ندارند نیز گفته اند گاهی دوست داشته اند که محجبه باشند.
اهمیت تولید برای همه مشخص و معین است که تا تولید نباشد سایر اجزا یعنی اقتصاد مقاومتی و اشتغال محقق نمی شود و یا اگر بخواهد محقق شود باید به ابزارهای خارجی متوصل شد که این خود به نوعی وابستگی اقتصادی را برای کشور ایجاد می کند.

صفحه‌ها