از میان پارک های شهر یاسوج تنها پارک ساحلی اتاقی در ابعاد 3 در 4 متر به عنوان نماز خانه دارد و بقیه فاقد نماز خانه هستند.
ماجرای بی پایان کودکان کار در خیابان های یاسوج؛
فرماندار بویراحمد گفت: کودکان کار قبلا یک بار ساماندهی شده اند اما به دلیل اینکه هدف ما بازداشت نیست نمی توانیم آنها را نگه داریم اما بهزیستی و کمیته امداد موظف است به آنها وام کم بهره و یا بلا عوض بدهد.
فضای مجازی این روزها به فضای واقعی تبدیل شده است و زندگی همه افراد را تحت تاثیر قرا اده است در این میان نیز آمارهای طلاق حکایت از این دارد در زندگی مشترک نیز بدون تاثیر نبوده است.
معاون سیاسی:
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، طرح توانمند سازی زنان خانواده های حاشیه نشین شهرهای استان اجراء می شود.
رئیس اداره آموزش و پرروش بهمئی با اشاره به میزان غلظت بالای آلاینده های هوا بر اثر ورود ریزگرد به شهرستان، کلیه مدارس شهرستان را تعطیل اعلام کرد.
زندگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار سختیها و مشقت هایش از سادگی و زیبایی های خاصی نیز برخوردار است.
حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید .
مردم موشمی وسطی زیلایی این روزها سوز و سرمای زمستان را در کنار بی توجهی مسئولان تحمل می کنند هیچکس صدای لرزان مردم زیلایی را نمی شنود.
به مناسبت روز دیابت و دانش آموز:
متخصص رادیولوژی فک و صورت و رئیس کارگروه پزشکان و شورای مشارکت های بانوان خیرسلامت استان با اشاره به ضرورت آگاه سازی دانش آموزان از بیماری دیابت گفت : دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین دانش اموزان است.
زیلایی زیر غبار محرومیت/
منطقه محروم زیلایی بویراحمد پر از زنانی است که دستان پینه سته و چهره سوخته شان به جای زبان با شما حرف می زنند و همچنین پر از دخترانی است که به دلیل رنج و زحمت زیاد هیچگاه ازدواج نکردند و پیرزنانی که تک و تنها در گوشه ای زندگی می کنند.
قصه تلخ جوان 35 ساله یاسوجی که برای پیدا کردن شغل تا کنون حتی به دفتر ریاست جمهوری هم مراجعه کرده تا شاید منبع درآمدی برای دو خانواده باشد اما همچنان تلاش هایش بدون نتیجه مانده است.
پلی در 15 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد به دلیل اینکه دو پایه بتنی این پل در اثر طغیان رودخانه تخریب شده است هر لحظه ممکن است فرو بریزد.
مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: رسانه ای شدن دختران محروم زیلایی موج جدیدی از محرومیت را در این استان به نمایش گذاشت که امیدوارم با توجه ویژه ای که به این منطقه شده بتوان نهایت استفاده را ببریم.
مدیرکل مناطق محروم کمیته امداد کشور با بیان اینکه قریب به 370 هزار دختر مجرد در روستاها وجود دارد افزود: بازماندگی از ازدواج در دختران روستایی به یک معضل تبدیل شده است که باعث بروز مشکلات روحی و روانی در آنان شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد
زنان کهگیلویه و بویراحمدی روزانه ۷ ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند.