زندگی عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار سختیها و مشقت هایش از سادگی و زیبایی های خاصی نیز برخوردار است.
حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی 9 دی ماه 1388 نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید .
مردم موشمی وسطی زیلایی این روزها سوز و سرمای زمستان را در کنار بی توجهی مسئولان تحمل می کنند هیچکس صدای لرزان مردم زیلایی را نمی شنود.
به مناسبت روز دیابت و دانش آموز:
متخصص رادیولوژی فک و صورت و رئیس کارگروه پزشکان و شورای مشارکت های بانوان خیرسلامت استان با اشاره به ضرورت آگاه سازی دانش آموزان از بیماری دیابت گفت : دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن در بین دانش اموزان است.
زیلایی زیر غبار محرومیت/
منطقه محروم زیلایی بویراحمد پر از زنانی است که دستان پینه سته و چهره سوخته شان به جای زبان با شما حرف می زنند و همچنین پر از دخترانی است که به دلیل رنج و زحمت زیاد هیچگاه ازدواج نکردند و پیرزنانی که تک و تنها در گوشه ای زندگی می کنند.
قصه تلخ جوان 35 ساله یاسوجی که برای پیدا کردن شغل تا کنون حتی به دفتر ریاست جمهوری هم مراجعه کرده تا شاید منبع درآمدی برای دو خانواده باشد اما همچنان تلاش هایش بدون نتیجه مانده است.
پلی در 15 کیلومتری شهر یاسوج قرار دارد به دلیل اینکه دو پایه بتنی این پل در اثر طغیان رودخانه تخریب شده است هر لحظه ممکن است فرو بریزد.
مشاور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: رسانه ای شدن دختران محروم زیلایی موج جدیدی از محرومیت را در این استان به نمایش گذاشت که امیدوارم با توجه ویژه ای که به این منطقه شده بتوان نهایت استفاده را ببریم.
مدیرکل مناطق محروم کمیته امداد کشور با بیان اینکه قریب به 370 هزار دختر مجرد در روستاها وجود دارد افزود: بازماندگی از ازدواج در دختران روستایی به یک معضل تبدیل شده است که باعث بروز مشکلات روحی و روانی در آنان شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد
زنان کهگیلویه و بویراحمدی روزانه ۷ ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند.
زیلایی را خبرنگارها خوب می‌شناسند؛ عکاس‌ها راه بلدش هستند، پای مسئولان اما کمتر به این منطقه رسیده است. نام زیلایی با محرومیت گره خورده، زیلایی جابه‌جا پر است از روستاهایی کوچک و بزرگ که با فاصله از هم در دل کوه‌های بلوط‌پوش شهرستان بویراحمد قرار گرفته‌اند؛ روستاهایی که زیر سایه فقر نفس می‌کشند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از پانزدهمین اهدای عضو بیمار مرگ مغزی در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.
سرتنگ غارون یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد که در این روستا فقر بیداد می کند مسئولانی که حتی اسم ان را نشنیده اند.
کهگیلویه و بویراحمد مناطق محروم زیادی دارد و در گوشه و کنار این مناطق کودکانی هستند که از سوء تغذیه رنج می برند وجود بیش از 2500 کودک دارای سوء تغذیه نشان دهنده این موضوع است.
این مادر جایی برای حمام کردن کودکانش ندارد در سطلی آب گرم می کند و آنها را حمام می کند حمام آنها در چند سطل آب خلاصه می شود نه وان حمامی و نه خبری از دوش حمام است.