نمایشگاه توانمندی های بانوان استان در یاسوج با حضور معاون اقتصادی استاندار افتتاح شد.
عدم جمع آوری به موقع زباله ها در روستاهای این استان به یک مشکل جدی تبدیل شده و چهره ای زشت را برای برخی از روستاها ایجاد کرده است.
یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است اما متاسفانه در این شهر جای خالی صندلی در پیاده روها، سطل های زباله با طرح های جدید و آب سرد کن های مدرن خالی است.
صبح امروز پس از بازدید شهردار یاسوج از وضعیت نابسامان پارک بانوان شهر یاسوج بلافاصله وی دستور داد جهت بهسازی وضعیت این پارک اقدام لازم صورت گیرد.
خانه یکی از ضروریات زندگی است که در یک ماه اخیر نیز همچون سایر موارد دچار آشفتگی هایی شده است به گونه ای که شاهد قیمت های دلبخو اهی در برخی از آنها هستیم.
این روزها پارک بانوان به مکانی برای قلیان کشیدن جوانان تبدیل شده است گویا این پارک تنها مختص بانوان نیست و مردان نیز در آن رفت و آمد دارند مسئولان مواظب باشند که این مکان به مکانی نا امن تبدیل نشود.
روزی متفاوت در خانه مهر:
شاید خانه سالمندان از جمله مکان هایی باشد که زیاد به چشم نمی آید موسسه خیریه مهرآوا در اقدامی جالب برای شاد کردن این سالمندان و ایجاد نشاط در آنها کمپینی را تشکیل و با رفتن به این خانه برای آنها موسیقی زنده پخش کردند.
برخی از مسئولان از جمع آوری متکدیان داخلی و خارجی به صورت ماهانه از سطح شهر یاسوج خبر می دهند در حالی که سطح شهر چیزی غیر از این را نشان می دهد.
افزایش قابل توجه کودکان ترازو به دست در شهر یاسوج همزمان به فرا رسیدن فصل تابستان زنگ خطری برای والدین، مسئولان و آموزش و پرورش است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه زنان قول های در خصوص بازارچه دائمی برای اشتغال زنان و پارک ناقص بانوان داده است.
در قانون‌گذاری به طور معمول، وضع غالب و نوع انسان‌ها در نظر گرفته می‌شود نه موارد خاص و استثنایی. البته در صورت لزوم در موارد استثنایی نیز از طریق تبصره، قواعد جزیی‌تری وضع می‌شود.
این روزها دیگر تذکر دادن و توپ و تشر زدن بر روی هیچ دختری تاثیر ندارد اگر هم داشته باشد برای چند ساعت است و خیلی ممانعت کننده نیست.
شهر یاسوج به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دارای هتل های مختلفی است که در همه ایام به ویژه تعطیلات نوروز آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران و توریست های سال جدید است که در این هتل ها نیز انواع امکانات رفاهی نیز وجود دارد.
از میان پارک های شهر یاسوج تنها پارک ساحلی اتاقی در ابعاد 3 در 4 متر به عنوان نماز خانه دارد و بقیه فاقد نماز خانه هستند.
ماجرای بی پایان کودکان کار در خیابان های یاسوج؛
فرماندار بویراحمد گفت: کودکان کار قبلا یک بار ساماندهی شده اند اما به دلیل اینکه هدف ما بازداشت نیست نمی توانیم آنها را نگه داریم اما بهزیستی و کمیته امداد موظف است به آنها وام کم بهره و یا بلا عوض بدهد.